Արարատ Միրզոյանն ու Մայքլ Օ՚Ֆլահերթին անդրադարձել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերին
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 3-ին հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Մայքլ Օ՚Ֆլահերթիի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ զրուցակիցներն անդրադարձել են Եվրոպայի խորհրդի շրջանակներում առաջնային ուղղություններով՝ իրավունքի գերակայության շարունակական ամրապնդման, մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերով փոխգործակցությանը:
Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է Հայաստանի Հանրապետության կողմից ժողովրդավարական բարեփոխումների հավակնոտ օրակարգի կյանքի կոչման հարցում շարունակական հանձնառությունն ու իրականացվող քայլերը: Անդրադարձ է կատարվել նաև ԼՂ-ից տեղահանված փախստականների կարիքների հասցեագրմանն ուղղված ծրագրերին:
Արարատ Միրզոյանը և Մայքլ Օ՚Ֆլահերթը մտքեր են փոխանակել  տարածաշրջանային հարցերի շուրջ: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության շարունակական ամրապնդմանն ուղղված ջանքերին, այդ թվում՝ հումանիտար բնույթի հարցերի:

Глава МИД Армении и комиссар Совета Европы по правам человека коснулись усилий по укреплению установленного между Ереваном и Баку мира
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 3 февраля провел встречу с комиссаром Совета Европы по правам человека Майклом О’Флаэрти.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, были обсуждены вопросы сотрудничества в приоритетных областях в рамках Совета Европы, включая дальнейшее укрепление верховенства права и защиту прав человека.
Министр Мирзоян подчеркнул непоколебимую приверженность Республики Армения реализации амбициозной повестки демократических реформ, а также конкретные шаги в этом направлении. Были также затронуты программы, направленные на удовлетворение потребностей перемещенных из Карабаха беженцев.
Арарат Мирзоян и Майкл О’Флаэрти обменялись мнениями по региональным вопросам. Были затронуты усилия, направленные на дальнейшее укрепление сложившегося между Арменией и Азербайджаном мира, в том числе гуманитарные вопросы.