Հայաստանի ԱԺ-ում բարեկամական խմբեր կստեղծվեն Օմանի, Կոլումբիայի և Դոմինիկանայի հետ
Հայաստանի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը հավանություն տվեց Օմանի, Կոլումբիայի և Դոմինիկանայի հետ բարեկամական խմբեր ստեղծելու հարցերին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հանձնաժողովի նիստում առաջարկներն ընդունվեցին միաձայն:
«Օմանի հետ բավականին ակտիվ երկխոսություն է սկսել Հայաստանը, նախորդ տարի Օմանում Հայաստանի Հանրապետությունը բացել է ռեզիդենտ դեսպանություն»,- ասաց հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը:
Անդրադառնալով Կոլումբիային՝ Սարգիս Խանդանյանը հայտնեց, որ բարեկամական խումբ ստեղծելու առաջարկը եկել է կոլումբիական կողմից:
«Կոլումբիական կողմը շահագրգռված է միջխորհրդարանական կապերն ամրապնդելու հարցում»,- ընդգծեց նա։
Դոմինիկանայի Հանրապետության հետ բարեկամական խումբ ստեղծելու գաղափարն առաջացել է երկու երկրի պատգամավորների հանդիպման ընթացքում:

Armenian parliament to form friendship groups with Oman, Colombia, and Dominican Republic
The Foreign Affairs Committee of the Armenian Parliament approved a proposal to form parliamentary friendship groups with Oman, Colombia, and the Dominican Republic.
“Armenia has begun a fairly active dialogue with Oman. Last year, the Republic of Armenia opened a resident embassy in Oman,” said Committee Chairman, MP Sargis Khandanyan.
Referring to Colombia, Khandanyan noted that the proposal to create a friendship group came from the Colombian side.
“The Colombian side is interested in strengthening inter-parliamentary relations,” he said.
The idea of creating a friendship group with the Dominican Republic arose during a meeting between parliamentarians from the two countries.