Ամերիկացի սենատորի տեղեկություններով՝ Վենեսուելայի ձերբակալված նախագահը կկանգնի ԱՄՆ դատարանի առջև
Ամերիկացի հանրապետական սենատոր Մայք Լին հայտարարել է, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյից տեղեկացել է, որ Վենեսուելայի նախագահը ձերբակալվել է զինվորականների կողմից և կկանգնի ամերիկյան դատարանի առջև։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է CNN-ը, սենատոր Մայք Լին այս մասին հայտարարել է X-ի միկրոբլոգում կատարած գրառման մեջ։
Նա մանրամասնել է, որ հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հետ, ում տեղեկատվության համաձայն Մադուրոն ձերբակալվել է ամերիկյան զինվորականների կողմից՝ քրեական մեղադրանքներով ԱՄՆ-ում քննության համար, իսկ դրան նախորդած ուժային գործողությունները ձեռնարկվել են ձերբակալող անձանց պաշտպանելու նպատակով։
Ավելի վաղ՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները լայնամասշտաբ հարված է հասցրել Վենեսուելային, որի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն ու նրա կինը ձերբակալվել ու դուրս են բերվել երկրից։

Сенатор США: арестованный президент Венесуэлы предстанет перед американским судом
Сенатор-республиканец США Майк Ли заявил, что госсекретарь США Марко Рубио сообщил ему об аресте президента Венесуэлы военными и о том, что он предстанет перед американским судом.
Как передает Арменпресс со ссылкой на CNN, сенатор Майк Ли объявил об этом в сообщении в микроблоге X.
Он подробно рассказал, что провел телефонный разговор с госсекретарем США Марко Рубио, по словам которого Мадуро был арестован американскими военнослужащими в США для проведения расследования по уголовным обвинениям и что предыдущие силовые действия были предприняты для защиты арестовавших его офицеров.
Ранее президент США Дональд Трамп объявил, что Соединенные Штаты нанесли крупномасштабный удар по Венесуэле, президент которой Николас Мадуро и его жена были схвачены и вывезены из страны.