Թբիլիսին ու Բաքուն քննարկում են սահմանային նոր անցակետի կառուցումը
Վրաստանի ֆինանսների նախարարության հարկային ծառայության ղեկավար Իրակլի Բերիայի և երկրում Ադրբեջանի դեսպան Ֆաիգ Գուլիևի հանդիպման ժամանակ կողմերն ընդգծել են «Մետաքսի ճանապարհ» նոր համատեղ սահմանային անցակետի կառուցման կարևորությունը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Գրուզիա Օնլայնը»՝ հղում անելով Վրաստանի հարկային ծառայության հաղորդագրությանը։
Հաղորդվում է, որ հանդիպմանը զրուցակիցները հատուկ ուշադրություն են դարձրել սահմանային անցումներում մաքսային ընթացակարգերի պարզեցմանը և թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարում համագործակցության հետագա խորացմանը։
«Հանդիպմանը նաև քննարկվել է «Մետաքսի ճանապարհ - Իփեք Յոլու» նոր համատեղ սահմանային անցակետի կառուցման հարցը, որը, ըստ մամուլի հաղորդագրության, կարևոր նշանակություն կունենա տարածաշրջանում տարանցիկ ներուժի զարգացման համար»,-նշել է վրացական լրատվականը։

Тбилиси и Баку обсуждают строительство нового пограничного КПП
В ходе встречи главы Налоговой службы Министерства финансов Грузии Ираклия Берии и посла Азербайджана в стране Фаига Гулиева стороны подчеркнули важность строительства нового совместного контрольно-пропускного пункта «Шелковый путь».
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Georgia Online со ссылкой на заявление Налоговой службы Грузии.
Сообщается, что в ходе встречи собеседники уделили особое внимание упрощению таможенных процедур на пограничных переходах и дальнейшему углублению сотрудничества в борьбе с незаконным оборотом наркотиков.
«На встрече также обсуждался вопрос строительства нового совместного пограничного пункта пропуска «Шелковый путь — İpek Yolu», который, согласно пресс-релизу, будет иметь большое значение для развития транзитного потенциала в регионе», — отметило грузинское информационное агентство.