Տավուշում համադասարանցիների կողմից երեխային ծեծի ենթարկելու դեպքը բացահայտվել է․ ՆԳ նախարարը միջնորդագիր է հղել ԿԳՄՍ նախարարին
Տավուշի մարզի դպրոցներից մեկում 4-րդ դասարանի երեխաներից կողմից իրենց համադասարանցուն ծեծի ենթարկելու դեպքը բացահայտվել է․ ՀՀ ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը միջնորդագիր է ներկայացրել ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանին։
«Տավուշի մարզի դպրոցներից մեկում տեղի ունեցած միջադեպին արագ արձագանք է տրվել ՆԳՆ ոստիկանության կողմից և դեպքը բացահայտվել է։ Միաժամանակ, ՆԳ նախարարը դպրոցի աշխատակիցների վերաբերյալ միջնորդագիր է ներկայացնելու ԿԳՄՍ նախարարին»,- ի պատասխան միջադեպի վերաբերյալ «Արմենպրես»-ի հարցին հայտնել են ՀՀ ՆԳՆ-ից։
Ավելի վաղ լրագրող Գագիկ Շամշյանը հայտնել էր, որ Տավուշի մարզում մի խումբ երեխաներ դպրոցի հետնամասում ծեծի են ենթարկել իրենց համադասարանցուն, որին դեմքի շրջանում վնասվածքներով տեղափոխել են «Իջևան» բժշկական կենտրոն։

Раскрыт случай избиения школьниками своегоодноклассникав Тавуше. Министр ВД направила ходатайство министру ОНКС
Раскрыт случай избиения учениками 4-го класса своего одноклассника в одной из школ Тавушской области. Министр внутренних дел Республики Армения Арпине Саргсян направила ходатайство министру образования, науки и спорта Жанне Андреасян.
«На инцидент, произошедший в одной из школ Тавушской области, оперативно отреагировала полиция МВД, и инцидент был раскрыт. Одновременно министр внутренних дел представит министру образования, науки и высшего образования ходатайство в отношении сотрудников школы», — сообщили в МВД РА в ответ на вопрос Арменпресс об инциденте.
Ранее журналист Гагик Шамшян сообщал, что в Тавушской области группа детей в задней части школы избила своего одноклассника, и последний с травмами лица был доставлен в Иджеванский медицинский центр.