Գեղարքունիքի մարզի բոլոր ճանապարհները բաց են և երթևեկելի
Գեղարքունիքի մարզում դեկտեմբերի 2-ի առավոտյան տեղացած թույլ ձյունը գրեթե էական ազդեցություն չի ունեցել ճանապարհների անցանելիության վրա։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմի քաղաքաշինության, հողաշինության և ենթակառուցվածքների կառավարման վարչությունից, ձյան շերտ գոյացել է միայն բարձրադիր գոտիներում՝ շուրջ 5 սանտիմետր շերտով։ Բնակավայրերում ու ցածրադիր գոտիներում գիշերային ժամերին ձևավորվել է մերկասառույց, որն արդեն դեկտեմբերի 3-ի առավոտվա ժամերին հալվել է տաք ջերմաստիճանի ազդեցության տակ։
Ճանապարհները սպասարկող կազմակերպությունները դեկտեմբերի 2-ի առավոտվանից ձեռնարկել են ճանապարհների մաքրման և մշակման աշխատանքներ։

Все дороги в Гегаркуникской области Армении открыты и проходимы
Небольшой снегопад, выпавший утром 2 декабря в Гегаркуникской области, практически не повлиял на проходимость дорог.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте градостроительства, землепользования и управления инфраструктурой аппарата губернатора Гегаркуникской области, слой снега образовался только в высокогорных районах, толщиной около 5 сантиметров. Ночью в населённых пунктах и ​​низинных районах образовался гололёд, который под воздействием тёплой погоды утром 3 декабря растаял.
Дорожно-эксплуатационные организации проводят работы по очистке и благоустройству дорог с утра 2 декабря.
По состоянию на вторую половину дня 3 декабря дороги в Гегаркуникской области полностью открыты и проходимы.