Հեգսեթն իր երազանքի ընթրիքի հյուրերի թվում նշել է Թրամփին, Պուտինին և Զելենսկուն
Պենտագոնի ղեկավար Փիթ Հեգսեթն իր երազանքի ընթրիքի հյուրերի թվում նշել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի, Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու անունները։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս հայտարարությունը նա արել է լրագրող Քեյթի Միլլերի YouTube-յան ալիքի փոդքասթի ժամանակ։
«Կարծում եմ՝ կլինեին նախագահ Թրամփը, Վլադիմիր Պուտինը և Զելենսկին։ Տեսնենք ինչ կլինի։ Դա կլիներ խաղաղության ընթրիք», - նշել է Պենտագոնի ղեկավարը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե որ երեք մարդկանց կհրավիրեր ընթրիքի։
Նա նաև հավելել է, որ ճաշը բաղկացած կլինի սթեյքից և աղցանի վրա «ռուսական սոուսից»։
Հարցազրույցի ընթացքում Հեգսեթը նաև բացահայտել է, որ իր «հարմարավետ սնունդը» շիլան և հացն է, իսկ իր սիրելի հեռուստաշոուն «Գրասենյակն» է։

Хегсет назвал Трампа, Путина и Зеленского среди гостей ужина своей мечты
Глава Пентагона Пит Хегсет назвал президента США Дональда Трампа, президента России Владимира Путина и президента Украины Владимира Зеленского среди гостей ужина своей мечты. Как сообщает Арменпресс, он сделал это заявление во время подкаста на YouTube-канале журналистки Кэти Миллер.
«Думаю, это были бы президент Трамп, Владимир Путин и Зеленский. Посмотрим, что из этого выйдет. Это был бы ужин мира», — сказал глава Пентагона, когда его спросили, каких трёх человек он бы пригласил на ужин.
Он также добавил, что ужин будет состоять из стейка и салата с «русской заправкой».
Во время интервью Хегсет также рассказал, что его «еда для души» — это хлопья и хлеб, а его любимый сериал — «Офис».