Սլովակիայում ՀՀ դեսպանը հավատարմագրերն է հանձնել Պետեր Պելեգրինիին
Համատեղության կարգով Սլովակիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան (նստավայրը՝ Վիեննա) Անդրանիկ Հովհաննիսյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Սլովակիայի նախագահ Պետեր Պելեգրինիին։
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից հայտնում են, որ արարաղությանը հաջորդած կարճատև զրույցի ընթացքում նախագահ Պելեգրինին շնորհավորել է դեսպան Հովհաննիսյանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություն և երկու երկրների հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված արդյունավետ գործունեություն։
Դեսպան Հովհաննիսյանը, երախտագիտություն հայտնելով ջերմ բարեմաղթանքների համար, պատրաստակամություն է հայտնել ջանքեր գործադրել Հայաստանի և Սլովակիայի միջև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում փոխգործակցության խորացման ու ընդլայնման ուղղությամբ։

Andranik Hovhannisyan, Ambassador of the Republic of Armenia to the Slovak Republic (residence in Vienna), presented his credentials to Peter Pellegrini, President of the Slovak Republic, the foreign ministry said in a readout.
Following the ceremony, President Pellegrini congratulated Ambassador Hovhannisyan on assuming his new duties and extended his best wishes for success, expressing confidence in the Ambassador’s productive contribution to the further development of bilateral relations.
Ambassador Hovhannisyan thanked the President for his warm wishes and reaffirmed his commitment to strengthening and enhancing cooperation between Armenia and Slovakia across all areas of mutual interest.