Հայաստանն ու Հնդկաստանը կարևորում են փորձագիտական համայնքների միջև փոխգործակցության ակտիվացումը
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանն ընդունել է «Հնդկաստան հիմնադրամ»-ի նախագահ Ռամ Մադհավին:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև առկա երկկողմ օրակարգին, մտքեր փոխանակել երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարների շուրջ:
Երկուստեք կարևորվել է երկու երկրների փորձագիտական համայնքների միջև փոխգործակցության առավել ակտիվացումը, այդ թվում՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով համատեղ ծրագրերի և նախաձեռնությունների իրականացման միջոցով: Ռամ Մադհավը ներկայացրել է հիմնադրամի գործունեության հիմնական ուղղությունները և համընդհանուր մարտահրավերներին հակազդելու ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը:
Կողմերն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային զարգացումներին: ԱԳ նախարարության գլխավոր քարտուղարը զրուցակցի ուշադրությանն է ներկայացրել Հայաստանի կողմից առաջ մղվող խաղաղության օրակարգը, ինչպես նաև «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության միջոցով տարածաշրջանային և միջտարածաշրջանային փոխկապակցվածության ընդլայնման ու համակողմանի համագործակցության զարգացման շուրջ Հայաստանի տեսլականը՝ ընդգծելով վաշինգտոնյան համաձայնությունների արդյունքում տարածաշրջանում հաստատված խաղաղության ինստիտուցիոնալացման կարևորությունը:

On October 31, Secretary-General of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, Davit Karapetyan, received Ram Madhav, the President of India Foundation.
The meeting touched upon the bilateral agenda between Armenia and India and the prospects of developing relations between the two countries, according to the ministry’s readout.
Both sides emphasized the importance of further intensifying cooperation between the expert communities of the two countries, including through the implementation of joint programs and initiatives in areas of mutual interest. Ram Madhav presented the main directions of the Foundation's activities and the programs implemented towards overcoming common challenges.
The parties also touched upon regional developments. The Secretary General of the Ministry of Foreign Affairs briefed Ram Madhav on the peace agenda pushed forward by Armenia, as well as Armenia's vision for enhancing regional and interregional connectivity and developing comprehensive cooperation through the “Crossroads of Peace” initiative, highlighting the importance of the institutionalization of the peace established in the region as a result of the Washington accords.