Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են. օգտագործվում են անօդաչու թռչող սարքեր և տեխնիկական այլ միջոցներ
ՆԳՆ Ոստիկանությունը և Փրկարար ծառայությունը շարունակում են Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից, ժամը 11․00-ի դրությամբ աշխատանքներին ներգրավված են ՆԳՆ քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության, Գեղարքունիքի մարզային վարչության և մարզի Համայնքային ոստիկանության հինգ բաժիններից՝ 80, և Փրկարար ծառայությունից՝ 150 ծառայող։
Օգտագործվում են անօդաչու թռչող սարքեր և տեխնիկական այլ միջոցներ։
Փրկարար ծառայությունից ևս մեկ անգամ կոչ են անում զերծ մնալ չճշտված տեղեկություններ տարածելուց, հետևե՛լ միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը։ Անհրաժեշտության դեպքում կտրվի լրացուցիչ իրազեկում։

Поиски Тиграна Ованесова продолжаются: используются дроны и другие технические средства
Полиция МВД и Спасательная служба Армении продолжают поиски трёхлетнего Тиграна Ованесова, жителя села Цапатах Гегаркуникской области.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе МВД РА, по состоянию на 11:00 в поиске задействованы 80 сотрудников Главного управления криминальной полиции МВД, Гегаркуникского областного управления и пяти отделов общинной полиции области, а также 150 сотрудников Спасательной службы.
Используются дроны и другие технические средства.
Спасательная служба вновь призывает всех воздержаться от распространения непроверенной информации и следовать только официальной информации. При необходимости будет предоставлена дополнительная информация.