Թրամփը հայտարարել է, որ առաջիկա օրերին Պուտինի հետ հանդիպման հարցում հստակություն կլինի
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ այս շաբաթվա վերջին ավելի լավ կհասկանա Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման հեռանկարները։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է Սպիտակ տանը լրագրողների հետ զրույցում, որը հեռարձակել է Forbes Breaking News-ը։
Հարցին՝ արդյոք Պուտինի հետ Բուդապեշտում նախատեսվող բանակցությունները ժամանակի վատնում չեն լինի, Թրամփն ասել է, որ նման բան չի ասել։
«Երբեք չգիտես, թե ինչ տեղի կունենա։ Բայց շատ բան է կատարվում Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև պատերազմի (խմբ.՝ կարգավորման) առումով։ Մեզ երկու օրվա ընթացքում կասեն, թե ինչ ենք անելու։ Շատ բան է կատարվում», - ասել է Թրամփը։
Նա նաև ասել է, որ հրադադարի հնարավորություն տեսնում է։
Թրամփը նաև նշել է, որ իր կարծիքով՝ հակամարտության երկու կողմերն էլ խաղաղություն են ցանկանում։
«Կարծում եմ՝ (Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր) Պուտինը ցանկանում է, որ սա ավարտվի, և (Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր) Զելենսկին նույնպես ցանկանում է, որ սա ավարտվի։ Այնպես որ, կարծում եմ, որ կավարտվի», - ասել է Սպիտակ տան ղեկավարը։

Трамп заявил, что в ближайшие дни будет внесена ясность в вопрос организации встречи с Путиным
Президент США Дональд Трамп заявил, что в конце этой недели он лучше представит перспективы организации встречи с президентом России Владимиром Путиным. Как сообщает “Арменпресс”, он сказал об этом в беседе с журналистами в Белом доме, которую транслировал Forbes Breaking News.
На вопрос о том, могут ли запланированные переговоры с Путиным в Будапеште стать пустой тратой времени, Трамп ответил, что он этого не говорил.
“Никогда не знаешь, что произойдёт. Но многое происходит в контексте войны (прим. ред.: урегулирования) между Россией и Украиной. Через два дня нам сообщт, что мы будем делать. Много всего происходит”, — сказал Трамп.
Он также заявил, что видит возможность прекращения огня.
Трамп также отметил, что, по его мнению, обе стороны конфликта хотят мира.
“Путин (президент РФ) хочет, чтобы это закончилось, и Зеленский (президент Украины) тоже этого хочет. Так что думаю, это закончится”, — сказал глава Белого дома.