Մենք չենք կարող մեր բոլոր զենքերը տալ Ուկրաինային․ Թրամփ
Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի հակամարտության ավարտին ռուսական կողմը ստանալու է որոշակի տարածքներ, որոնք գրավել է։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Fox News-ին տված հարցազրույցում պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե արդյոք ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատրաստ է ավարտել պատերազմն առանց Ուկրաինայից նշանակալի տարածքներ վերցնելու, Թրամփն ասել է․
«Դե նա կվերցնի ինչ-որ բան։ Չէ որ նրանք կռվել են և հիմա մեծ տարածքներ ունեն։ Նա մեծ տարածքներ է գրավել»։
ԱՄՆ ղեկավարը նշել է նաև, որ չի պատրաստվում Ուկրաինային տրամադրել մեծ հեռահարություն ունեցող հրթիռներ՝ ասելով, որ չի կարող «վտանգի տակ դնել Միացյալ Նահանգները»։
«Ուկրաինան ինձ դիմել է Tomahawks հրթիռներ տրամադրելու հարցով, և ես հիմա դիտարկում եմ դա։ Այդ մասին ես խոսել եմ նաև Պուտինի հետ, և այնպես չէ, որ նա շատ ոգևորված էր այդ առնչությամբ։ Դա դաժան զենք է։ Սակայն մենք պետք է մի բան հիշենք։ Մենք չենք կարող մեր ամբողջ զենքը տալ Ուկրաինային։ Մենք պարզապես չենք կարող», - ասել է Թրամփը՝ նշելով, որ Միացյալ Նահանգները ևս ունեն այդ զենքերի կարիքը։

Мы не можем отдать все наше оружие Украине: Трамп
Президент США Дональд Трамп заявил, что по завершении российско-украинского конфликта российская сторона получит некоторые захваченные ею территории. Как сообщает “Арменпресс”, в интервью телеканалу Fox News, отвечая на вопрос журналиста, готов ли президент России Владимир Путин завершить войну, не отняв у Украины значительные территории, Трамп заявил:
“Он что-то возьмет, он уже завоевал определенную собственность. Они же сражались, и у него есть много территорий. Ну, если говорить прямо, он выиграл определённые территории”.
Лидер США также отметил, что не собирается поставлять Украине ракеты большой дальности, заявив, что не может подвергать опасности Соединённые Штаты.
Украина просила меня, можно ли им получить Tomahawk, и я рассматриваю этот вариант. Я говорил об этом с Владимиром Путиным, и он не был в восторге. Это серьезное оружие. Но мы должны помнить об одном: они нужны нам самим. Мы попросту не можем отдать Украине все наше оружие. Я не хочу этого делать, я не могу поставить под угрозу Соединенные Штаты”, — сказал Трамп, отметив, что Соединённым Штатам тоже нужно это оружие.