ԵՄ երկրների արտգործնախարարները կքննարկեն իրադրությունն Ուկրաինայում և Մերձավոր Արևելքում
Եվրամիության անդամ երկրների արտաքին գործերի նախարարները հոկտեմբերի 20-ին կհանդիպեն Լյուքսեմբուրգում՝ քննարկելու օրակարգային այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են իրադրությունն Ուկրաինայում և Մերձավոր Արևելքում, հարաբերությունները Հնդկա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի հետ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նշվում է ԵՄ կայքում հրապարակված հանդիպման օրակարգում։
Հանդիպմանը մասնակցելու է Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասը։
Ռուսական լրատվամիջոցները գրում են, որ հանդիպմանը փորձ է արվելու համաձայնեցնել Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների 19-րդ փաթեթը։

Министры иностранных дел стран ЕС обсудят ситуацию на Украине и Ближнем Востоке
Министры иностранных дел стран-членов ЕС встретятся в Люксембурге 20 октября для обсуждения таких вопросов, как ситуация на Украине и на Ближнем Востоке, а также отношения ЕС со странами Индо-Тихоокеанского региона. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщается в повестке встречи, опубликованной на сайте ЕС.
Во встрече примет участие вице-председатель Европейской комиссии, Верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Кая Каллас.
Российские СМИ пишут, что на встрече будет предпринята попытка согласовать 19-й пакет санкций против России.