Հակառուսական պատժամիջոցների համար ժամանակը դեռ չի եկել. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ներկայում չէր ցանկանա պատժամիջոցներ սահմանել Ռուսաստանի դեմ և խոստացել է, որ այդ մասին կհաղորդի ԱՄՆ Կոնգրեսի առաջնորդներին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է Սպիտակ տանը լրագրողների հետ զրույցում։
«Հիմա դրա համար լավագույն ժամանակը չէ», - ասել է Թրամփը՝ հիշեցնելով ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ունեցած իր բովանդակալից հեռախոսազրույցի մասին։
Սենատում ավելի վաղ հայտարարել էին Ռուսաստանի դեմ սահմանափակող միջոցների վերաբերյալ օրինագիծ ընդունելու պատրաստակամության մասին։ Ըստ Թրամփի՝ Կոնգրեսի ղեկավարները չեն իմացել Պուտինի հետ իր զրույցի բովանդակությունը։

Время для антироссийских санкций ещё не пришло - Трамп
Президент США Дональд Трамп заявил, что не хотел бы вводить санкции против России в настоящее время, и пообещал проинформировать об этом руководство Конгресса США. Как сообщает Арменпресс, об этом он заявил в беседе с журналистами в Белом доме.
«Сейчас не лучшее время для этого», — заявил Трамп, вспоминая свой содержательный телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным.
Ранее Сенат заявил о готовности принять законопроект об ограничительных мерах против России. По словам Трампа, руководство Конгресса не знало содержания его разговора с Путиным.