ՀՀ ԱԳ նախարարը Շարմ Էլ Շեյխում շփումներ է ունեցել մի շարք երկրների գործընկերների և այլ պաշտոնյաների հետ
Նախարար Արարատ Միրզոյանը ՀՀ վարչապետի պատվիրակության կազմում Շարմ Էլ Շեյխում մասնակցում է Մերձավոր Արևելքի «Խաղաղության գագաթնաժողովին»։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, միջոցառման շրջանակներում նախարարը շփումներ է ունեցել մի շարք երկրների, այդ թվում՝ Սաուդյան Արաբիայի, Ադրբեջանի, Իսպանիայի, Օմանի, Ֆրանսիայի, Հորդանանի, Եգիպտոսի, Թուրքիայի, Նորվեգիայի, Հնդկաստանի ԱԳ նախարարների և այլ պաշտոնյաների հետ:

Глава МИД Армении провел в Шарм-эль-Шейхе беседы с коллегами и другими официальными лицами ряда стран
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в Шарм-эль-Шейхе в составе делегации премьер-министра принимает участие в «Саммите мира» на Ближнем Востоке.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в рамках мероприятия министр провел беседы с министрами иностранных дел и другими официальными лицами ряда стран, в том числе Саудовской Аравии, Азербайджана, Испании, Омана, Франции, Иордании, Египета, Турции, Норвегии и Индии.