Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահի օգնական, ԱԳ նախկին նախարարի հետ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 3-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահի միջազգային ներդրումների և առևտրային համագործակցության հարցերով օգնական, ԱԳ նախկին նախարար Մուրատ Նուրտլեուի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Մուրատ Նուրտլեուին համատեղ աշխատանքի համար, որի արդյունքում Հայաստանի և Ղազախստանի միջև գործընկերության զարգացման հարցում գրանցվել են նշանակալից ձեռքբերումներ:
ՀՀ ԱԳ նախարարը Մուրատ Նուրտլեուին հաջողություն է մաղթել նոր պաշտոնում՝ հայտնելով հետագա համագործակցության պատրաստակամությունը։

On October 3, Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan spoke by phone with Murat Nurtleu, the Assistant to the President of the Republic of Kazakhstan for International Investment and Trade Cooperation, former Minister of Foreign Affairs.
Minister Mirzoyan expressed gratitude to Murat Nurtleu for their cooperation, which was marked with significant achievements in the development of the partnership between Armenia and Kazakhstan, the foreign ministry said in a press release.
“Minister Mirzoyan wished Murat Nurtleu success in his new position, expressing readiness for further cooperation,” it added.