ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Եգիպտոսի նորանշանակ դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ամալ Աֆիֆիին՝ հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Եգիպտոսի ժողովուրդների միջև գոյություն ունեցող պատմական սերտ կապերին և ընդգծվել է ներկա փուլում երկու երկրների միջև փոխադարձ ակտիվ շփումների, այդ թվում՝ բարձրաստիճան փոխայցելությունների կարևորությունը։
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը և Եգիպտոսի նորանշանակ դեսպանը քննարկել են նաև Հայաստանի և Եգիպտոսի միջև կրթության, մշակույթի և մի շարք այլ ոլորտներում երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցեր և անդրադարձ են կատարել առկա համագործակցությունն ընդլայնելու հնարավորություններին:

Egypt's new ambassador presents copy of credentials to Armenian Deputy FM
Egypt's new ambassador to Armenia, Amal Afifi, has presented the copy of her credentials to Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan.
During the meeting, "the sides touched upon the deep historical ties between the peoples of Armenia and Egypt, and underscored the importance of active mutual contacts between the two countries at the current stage, including high-level visits," the foreign ministry said in a press release.
The Deputy Foreign Minister of Armenia and the newly-appointed Ambassador of Egypt also discussed other matters on the bilateral agenda between the two countries in fields of education, culture, and other areas, and touched upon the opportunities to expand existing cooperation.