Նյու Յորքում հանդիպել են Հայաստանի և Լիխտենշտեյնի արտաքին գործերի նախարարները
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 25-ին Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել Լիխտենշտայնի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի, շրջակա միջավայրի և մշակույթի նախարար Սաբինե Մոնաունի հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը։
Զրուցակիցներն ընդգծել են, որ Հայաստանին և Լիխտենշտեյնին միավորում են ընդհանուր արժեքներն ու հետաքրքրությունները՝ մարդու իրավունքների խթանում, ժողովրդավարական զարգացումը և միջազգային իրավական հարթակներում ակտիվ փոխգործակցություն։
Տարածաշրջանային փոխկապակցվածության ապահովման համատեքստում ընդգծվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության, հաղորդակցությունների ցանցի ընդլայնման կարևորությունը: Լիխտենշտեյնի ԱԳ նախարարը շնորհավորել է ՀՀ ԱԳ նախարարին Վաշինգտոնում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կապակցությամբ։

Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan had a meeting with Sabine Monauni, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs, Environment and Culture of Liechtenstein, during UNGA High-Level Week in New York.
The foreign ministers emphasized that Armenia and Liechtenstein share common values and interests, including the promotion of human rights, democratic development and active cooperation within international legal platforms, the foreign ministry said in a press release.
“In the context of ensuring regional connectivity, the importance of the established peace between Armenia and Azerbaijan and the expansion of the communications network was underlined. In this regard, the Foreign Minister of Liechtenstein congratulated the Foreign Minister of Armenia on the agreements reached in Washington,” it added.