ԱԺ պատվիրակությունը Լյուբլյանայում կմասնակցի ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի տարեկան նստաշրջանին
Հայաստանի Ազգային ժողովի պատվիրակությունը հոկտեմբերի 9-13-ը կմասնակցի ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի տարեկան նստաշրջանին, որը կանցկացվի Սլովենիայի մայրաքաղաք Լյուբլյանայում։
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ Ազգային ժողովի կայքէջից։
Լյուբլյանա գործուղվել են ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, պատվիրակության անդամներ՝ պատգամավորներ Արուսյակ Ջուլհակյանն ու Վահագն Ալեքսանյանը, ինչպես նաև պատվիրակության քարտուղար, ԱԺ աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության խորհրդատու Զաբելա Ղազարյանը։

Делегация Национального собрания Армении примет участие в ежегодной сессии Парламентской ассамблеи НАТО в Любляне
Делегация Национального собрания Армении примет участие в ежегодной сессии Парламентской ассамблеи НАТО, которая пройдет 9–13 октября в столице Словении Любляне.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает сайт Национального собрания.
В Любляну командированы руководитель делегации НС в ПА НАТО, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян, члены делегации - депутаты Арусяк Джулхакян и Ваагн Алексанян, а также секретарь делегации, советник Управления внешних связей Аппарата НС Забела Казарян.