Ճապոնիան կքննարկի Պաղեստինը ճանաչելու ժամկետները
Ճապոնիայի կառավարությունը համապարփակ մոտեցում կցուցաբերի Պաղեստինի Պետության ճանաչման ժամկետների քննարկման հարցում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ճապոնիայի նախարարների կաբինետի գլխավոր քարտուղար Յոշիմասա Հայաշին։
Նա հիշեցրել է, որ Ճապոնիան աջակցում է պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության՝ երկու պետության սկզբունքով կարգավորմանը, ուստի Պաղեստինի ճանաչումը ժամանակի հարց է։
Jiji Press-ի փոխանցմամբ, Հայաշին ընդգծել է, որ «ամենակարևորը Պաղեստինի կայուն գոյությունն է և նրա համակեցությունը Իսրայելի հետ»։

В Японии обсудят сроки признания Палестины
Правительство Японии проявит всесторонний анализ и обсудит сроки признания Государства Палестина. Как сообщает “Арменпресс, это заявил генеральный секретарь кабинета министров Японии Ёсимаса Хаяси.
Он напомнил, что Япония поддерживает урегулирование палестино-израильского конфликта на основе принципа двух государств, поэтому признание Палестины - вопрос выбора времени.
Как сообщает Jiji Press, Хаяси подчеркнул, что самое главное - это стабильное существование Палестины и её сосуществование с Израилем.