Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհավորել է Ալեն Սիմոնյանին Հայաստանի Անկախության օրվա առթիվ
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհավորել է Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին Հայաստանի Անկախության օրվա առթիվ։
Հայ ժողովուրդը սեպտեմբերի 21-ին նշելու է Հայաստանի անկախության 34-րդ տարեդարձը։
«Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ։ Ռուսաստանն ու Հայաստանը կապված են բարեկամության ամուր թելերով։ Մեր քաղաքացիներին միավորում են ավանդական հոգևոր և ընտանեկան արժեքները, Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակում ընդհանուր ներդրումը։
Համագործակցության կուտակված քաղաքական դրական փորձի շնորհիվ այսօր մենք հնարավորություն ունենք գտնել տարբեր ոլորտներում ռուս-հայկական կապերն ընդլայնելու նոր ձևեր։ Վստահ եմ, որ միջխորհրդարանական երկխոսության ամրապնդումը թույլ կտա ավելի արդյունավետ կերպով իրացնել համագործակցության առկա ներուժը՝ ի շահ մեր երկրների»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է Մատվիենկոյի՝ ՀՀ ԱԺ նախագահին ուղղված ուղերձում։
Մատվիենկոն ՀՀ ԱԺ նախագահին և Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավորներին հաջողություն է մաղթել օրենսդրական գործունեության մեջ, իսկ հայ ժողովրդին՝ ամենայն բարիք և բարգավաճում։

Chairwoman of the Federation Council of the Federal Assembly of Russia Valentina Matviyenko congratulated Speaker of the National Assembly of Armenia Alen Simonyan on the occasion of Armenia's Independence Day.
“On behalf of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation, I congratulate you on the occasion of Armenia's Independence Day. Russia and Armenia are bound by strong bonds of friendship. Our citizens are united by traditional spiritual and family values and the common contribution to the victory in the Great Patriotic War.
Thanks to the accumulated positive political experience of cooperation, today we have the opportunity to expand Russian-Armenian ties in various sectors. I am confident that strengthening inter-parliamentary dialogue will allow us to more effectively realize the existing potential of cooperation for the benefit of our countries,'' Matviyenko's message reads.
In her congratulatory message, Matviyenko also wished success to the Speaker of Armenia's National Assembly and its deputies in their legislative activities, as well as prosperity to the Armenian people.