Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհավորել է Ալեն Սիմոնյանին Հայաստանի Անկախության օրվա առթիվ
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհավորել է Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին Հայաստանի Անկախության օրվա առթիվ։
Հայ ժողովուրդը սեպտեմբերի 21-ին նշելու է Հայաստանի անկախության 34-րդ տարեդարձը։
«Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ։ Ռուսաստանն ու Հայաստանը կապված են բարեկամության ամուր թելերով։ Մեր քաղաքացիներին միավորում են ավանդական հոգևոր և ընտանեկան արժեքները, Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակում ընդհանուր ներդրումը։
Համագործակցության կուտակված քաղաքական դրական փորձի շնորհիվ այսօր մենք հնարավորություն ունենք գտնել տարբեր ոլորտներում ռուս-հայկական կապերն ընդլայնելու նոր ձևեր։ Վստահ եմ, որ միջխորհրդարանական երկխոսության ամրապնդումը թույլ կտա ավելի արդյունավետ կերպով իրացնել համագործակցության առկա ներուժը՝ ի շահ մեր երկրների»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է Մատվիենկոյի՝ ՀՀ ԱԺ նախագահին ուղղված ուղերձում։
Մատվիենկոն ՀՀ ԱԺ նախագահին և Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավորներին հաջողություն է մաղթել օրենսդրական գործունեության մեջ, իսկ հայ ժողովրդին՝ ամենայն բարիք և բարգավաճում։

Председатель Совфеда РФ поздравила спикера НС Армении с Днем независимости
Председатель Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентина Матвиенко поздравила председателя Национального Собрания Республики Армения Алена Симоняна по случаю Дня независимости.
21 сентября армянский народ отметит 34-ю годовщину независимости Республики Армения.
«От имени Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации поздравляю вас с Днём независимости Республики Армения.
Россию и Армению связывают прочные узы дружбы. Наших граждан объединяют традиционные духовные и семейные ценности, общий вклад в Победу в Великой Отечественной войне. Благодаря накопленному позитивному политическому опыту сотрудничества сегодня у нас есть возможность найти новые пути расширения российско-армянских связей в различных сферах.
Уверена, что укрепление межпарламентского диалога позволит нам более эффективно реализовать имеющийся потенциал взаимодействия на благо наших стран», — как сообщает Арменпресс, говорится в поздравительном послании Матвиенко.
Она пожелала председателю и депутатам Национального Собрания Республики Армения успехов в законодательной деятельности, а армянскому народу — всяческих благ и процветания.