Պակիստանը և Սաուդյան Արաբիան համաձայնագիր են կնքել փոխադարձ պաշտպանության վերաբերյալ
Պակիստանի վարչապետ Շահբազ Շարիֆը և Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ Մուհամեդ բին Սալմանը սեպտեմբերի 17-ին ստորագրել են ռազմավարական պաշտպանության համաձայնագիր պետություններից որևէ մեկի վրա հարձակման դեպքում փոխադարձ օգնության վերաբերյալ: Ինչպես հաղորդում է  «Արմենպրես»-ը, հայտնում է Associated Press գործակալությունը։
Համաձայն Պակիստանի արտաքին գործերի նախարարության և պետական ​​ Saudi Press լրատվական գործակալության տարածած հայտարարությունների՝ համաձայնագրում նշվում է, որ «երկրներից որևէ մեկի դեմ ցանկացած ագրեսիա կհամարվի ագրեսիա երկուսի դեմ»։
«Այս համաձայնագիրը ... նպատակ ունի զարգացնել երկու երկրների միջև պաշտպանական համագործակցության ասպեկտները և ամրապնդել ցանկացած ագրեսիայի համատեղ զսպումը», - ասվում է հայտարարության մեջ։

Пакистан и Саудовская Аравия подписали оборонное соглашение
Премьер-министр Пакистана Шахбаз Шариф и наследный принц Саудовской Аравии Мухаммед бин Салман 17 сентября подписали стратегическое оборонное соглашение о взаимной помощи в случае нападения на любую из стран. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Associated Press.
Согласно сообщениям МИД Пакистана и государственного агентства Saudi Press, в соглашении говорится, что “любая агрессия против какой-либо из этих стран расценится как акт агрессии против обеих стран”.
“Это соглашение… направлено на развитие аспектов оборонного сотрудничества между двумя странами и укрепление совместного сдерживания любой агрессии”, - говорится в сообщении.