Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանը քննարկում է ունեցել Մարսելի քաղաքապետի հետ
Աշխատանքային այցով Մարսելում գտնվող Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել Մարսելի քաղաքապետ Բենուա Պայանի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունը։
Հանդիպման ընթացքում Արման Խաչատրյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի և Մարսելի միջև բարեկամական երկարամյա կապերը, ինչպես նաև քաղաքապետի և քաղաքային խորհրդի շարունակական աջակցությունը Հայաստանին և հայ ժողովրդին։
Կողմերն անդրադարձել են Երևանի և Մարսելի միջև 2025 թվականի մայիսին ստորագրված համագործակցության փաստաթղթի շրջանակում գործակցության ընդլայնման հնարավորություններին։ Քննարկվել են նաև երկու քաղաքների միջև նոր նախաձեռնություններն ու արդյունավետ ծրագրերը։

Посол Армении во Франции встретился с мэром Марселя
Посол Армении во Франции Арман Хачатрян, находящийся в Марселе с рабочим визитом, встретился с мэром Марселя Бенуа Пайяном.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает посольство Армении во Франции.
В ходе встречи Арман Хачатрян высоко оценил давние дружеские отношения между Арменией и Марселем, а также постоянную поддержку, оказываемую мэром и городским советом Армении и армянскому народу.
Стороны обсудили возможности расширения сотрудничества в рамках документа о сотрудничестве, подписанного между Ереваном и Марселем в мае 2025 года. Были также обсуждены новые инициативы и эффективные программы, реализуемые между двумя городами.