Իսրայելի պաշտպանության նախարարը սպառնացել է ոչնչացնել Գազան
Իսրայելը կկործանի Գազա քաղաքը և կոչնչացնի պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման բոլոր զինյալներին, եթե արմատականները վայր չդնեն զենքը և ազատ չարձակեն պատանդներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին սեպտեմբերի 8-ին X սոցցանցի իր էջում հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը՝ հավելելով, որ սա վերջին նախազգուշացումն է։
«Այսօր Գազա քաղաքի վրայով հզոր փոթորիկ կանցնի, և ահաբեկչության երկնաքերերի տանիքները կսկսեն դողալ։ Սա վերջին նախազգուշացումն է ՀԱՄԱՍ-ի մարդասպաններին ու բռնարարներին Գազայում և արտասահմանի շքեղ հյուրանոցներում. ազատ արձակեք պատանդներին և վայր դրեք զենքը. հակառակ դեպքում Գազան կկործանվի, իսկ դուք կոչնչանաք», - գրել է Կացը։
Նա նաև նշել է, որ իսրայելցի զինվորականները շարունակում են գործել ըստ պլանի և պատրաստվում են Գազայի դեմ գործողության ընդլայնմանը։

Министр обороны Израиля пригрозил уничтожить Газу
Израиль уничтожит город Газа и всех боевиков палестинского движения ХАМАС, если радикалы не сложат оружие и не освободят заложников. Как сообщает «Арменпресс», министр обороны Израиля Исраэль Кац заявил об этом на своей странице в социальной сети X 8 сентября, добавив, что это последнее предупреждение.
«Сегодня над Газой пройдёт мощный шторм, и крыши террористических небоскрёбов начнут трястись. Это последнее предупреждение убийцам и насильникам ХАМАС в Газе и в роскошных отелях за рубежом: освободите заложников и сложите оружие. Иначе Газа будет уничтожена, и вы будете уничтожены», — написал Кац.
Он также отметил, что израильские военные продолжают действовать по плану и готовятся к расширению операции против Газы.