Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ղրղզստանի վարչապետ Ադիլբեկ Կասիմալիեւի հետ
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Բիշքեկում հանդիպել է Ղրղզստանի նախարարների կաբինետի նախագահ (վարչապետ) Ադիլբեկ Կասիմալիեւի հետ:
Ընդգծելով երկու երկրների համար Հայաստանի եւ Ղրղզստանի միջեւ հարաբերությունների զարգացման կարեւորությունը` կողմերն արձանագրել են, որ առկա է չիրացված ներուժ` հավելելով, որ այդ ուղղությամբ պետք է կոնկրետ քայլեր ձեռնարկվեն:
Քննարկումների առանցքում են եղել ինչպես քաղաքական, այնպես էլ տնտեսական համագործակցությանն առնչվող տարբեր թեմաներ: Առանձնահատուկ կարեւորություն է տրվել երկու երկրների առեւտրաշրջանառությանը եւ զբոսաշրջությանը վերաբերող հարցերին:

Спикер НС РА встретился с премьер-министром Кыргызстана
Спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян встретился в Бишкеке с председателем Кабинета министров (премьер-министром) Кыргызстана Адылбеком Касымалиевым.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на Управление по связям с общественностью и коммуникациям НС РА, стороны, подчеркнув важность развития отношений между Арменией и Кыргызстаном для двух стран, отметили наличие нереализованного потенциала и необходимость конкретных шагов в этом направлении.
В ходе обсуждения были затронуты различные темы, касающиеся как политического, так и экономического сотрудничества. Особое внимание было уделено вопросам товарооборота и туризма между двумя странами.