Պեսկովը Թուրքիան և Հնդկաստանը կարևոր երկրներ է համարել Ռուսաստանի համար
Թուրքիան և Հնդկաստանը Ռուսաստանի համար շատ կարևոր գործընկեր պետություններ են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Սրանք շփումներ են և՛ Թուրքիայի նախագահի, և՛ Հնդկաստանի վարչապետի հետ։ Դրանք մեզ համար շատ կարևոր երկրներ են, գործընկեր երկրներ», - ասել է Պեսկովը «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքի լրագրող Պավել Զարուբինին։
Ավելի վաղ Չինաստանում Շանհայի համագործակցության կազմակերպության շրջանակներում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպումներ էր ունեցել ինչպես Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի, այնպես էլ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։

Песков назвал Турцию и Индию важными странами для России
Турция и Индия — очень важные государства-партнёры для России. Как сообщает «Арменпресс», об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Это контакты и с президентом Турции, и с премьер-министром Индии. Это очень важные для нас страны, страны-партнёры», — заявил Песков журналисту телеканала «Россия 1» Павлу Зарубину.
Ранее в Китае в рамках Шанхайской организации сотрудничества президент России Владимир Путин провёл встречи с премьер-министром Индии Нарендрой Моди и президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.