Գազայի հիվանդանոցին իսրայելական հարվածներից զոհված լրագրողների թիվը հասել է 5-ի
Գազայի հատվածի «Նասեր» բժշկական համալիրը հայտնել է ևս մեկ լրագրողի զոհվելու մասին։ Այսպիսով, բժշկական կենտրոնի վրա իսրայելական հարձակման հետևանքով զոհված լրագրողների թիվը հասել է  հինգի, իսկ ընդհանուր զոհերի թիվը՝ 19-ի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Al Jazeera-ն։
Զոհված լրագրողների թվում են Reuters-ի, NBC-ի և Al Jazeera-ի աշխատակիցներ: Ընդհանուր առմամբ, ռազմական գործողությունների ընթացքում պաղեստինյան անկլավում զոհված լրագրողների թիվը գերազանցում է 240-ը։
Լրագրողների միջազգային ֆեդերացիան դատապարտել է լրագրողների սպանությունը Գազայում։ «Լրագրողներ առանց սահմանների» կազմակերպությունը կոչ է արել պաշտպանել Գազայում գտնվող լրագրողներին՝  նշելով, որ Իսրայելը շարունակում է իր ջանքերը՝ «Գազայում տեղեկատվությունն աստիճանաբար վերացնելու» համար։
Ավելի վաղ իսրայելական օդանավերն ուղիղ հարված էին հասցրել «Նասեր» բժշկական համալիրի չորրորդ հարկին, այնուհետև, երբ արտակարգ ծառայությունները և լրագրողները գտնվել են դեպքի վայրում, բժշկական համալիրի տարածքին ևս մեկ հարված էր հասցվել։
Գազայի առողջապահության նախարարությունը տեղեկացրել է, որ 2023 թ. հոկտեմբերի 7-ից վեր իսրայելական հարձակումների հետևանքով զոհված պաղեստինցիների թիվը հասել է 62 744-ի, վիրավորվել է 158 259 մարդ։
Իսրայելը Գազայի հատվածում ռազմական գործողություններ էր սկսել՝ ի պատասխան պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման զինյալների ներխուժման, որի հետևանքով զոհվել էր գրեթե 1200 մարդ, գերեվարվել՝ շուրջ 250 մարդ։ Դեռ 50 պատանդ գտնվում է ՀԱՄԱՍ-ի մոտ. նրանցից միայն շուրջ 20-ն է ողջ մնացել:

Число журналистов, погибших в результате израильских ударов по больнице в секторе Газа, достигло 5
Медицинский комплекс «Насер» в секторе Газа сообщил о гибели ещё одного журналиста. Таким образом, число журналистов, погибших в результате израильской атаки на медицинский центр, достигло пяти, а общее число пострадавших — 19. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила «Аль-Джазира».
Среди погибших журналистов — сотрудники Reuters, NBC и «Аль-Джазиры». Всего число журналистов, погибших в палестинском анклаве в ходе военных операций, превышает 240 человек.
Международная федерация журналистов осудила убийство журналистов в секторе Газа. Организация «Репортёры без границ» призвала к защите журналистов в секторе Газа, отметив, что Израиль продолжает свои усилия по «постепенному уничтожению информации в секторе Газа».
Ранее израильская авиация нанесла прямой удар по четвёртому этажу медицинского комплекса «Насер», а затем, когда на месте происшествия находились экстренные службы и журналисты, по медицинскому комплексу был нанесён ещё один удар.
Министерство здравоохранения Газы сообщило, что с 7 октября 2023 года число палестинцев, погибших в результате израильских атак, достигло 62 744 человек, 158 259 получили ранения.
Израиль начал военные операции в секторе Газа в ответ на вторжение боевиков палестинского движения ХАМАС, в результате которого погибло почти 1200 человек и около 250 были захвачены в плен. ХАМАС до сих пор удерживает 50 заложников; выжили лишь около 20 из них.