Այսօր մենք, առավել քան երբևէ, գիտակցում ենք մեր անկախության ու ինքնիշխանության արժեքը. ԱԺ նախագահի ուղերձը Հռչակագրի ընդունման առթիվ
Հայաստանի ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Անկախության հռչակագրի ընդունման 35-ամյակի առթիվ՝ մաղթելով, որ ՀՀ-ի անկախությունն ու խաղաղությունը լինեն հավերժական` ապահովելով քաղաքացիների բարեկեցիկ ու անվտանգ կյանքը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԺ նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է․
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, 1990 թվականի օգոստոսի 23-ին Հայկական ԽՍՀ Գերագույն խորհուրդն ընդունեց Հայաստանի անկախության հռչակագիրը: Այդ օրը հայ ժողովուրդը վերահաստատեց իր` ազատ ապրելու և սեփական ճակատագիրն ինքնուրույն տնօրինելու իրավունքը:
Անկախության ճանապարհը հեշտ չի եղել: Վերջին իրադարձությունները, սակայն, նոր պատմական հնարավորություններ են բացել մեր պետության առջև` ավելի ուժեղացնելով Հայաստանի Հանրապետության անկախությունն ու ինքնիշխանությունը:
Այսօր մենք, առավել քան երբևէ, գիտակցում ենք մեր անկախության ու ինքնիշխանության արժեքը: Հենց խաղաղությունն է, որ ամրապնդում է մեր անկախությունը, հնարավորություն տալիս զարգացնելու մեր երկիրը և ապահովելու մեր քաղաքացիների արժանապատիվ կյանքը: Այժմ մենք ոչ միայն անկախ ենք, այլև խաղաղ, իհարկե, նաև մեր ժողովրդի խելամիտ որոշումների շնորհիվ:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ Հայաստանի անկախության հռչակագրի ընդունման 35-րդ տարեդարձի առթիվ: Թող մեր անկախությունն ու խաղաղությունը լինեն հավերժական` ապահովելով մեր քաղաքացիների բարեկեցիկ ու անվտանգ կյանքը»:

Сегодня, как никогда ранее, мы осознаём ценность нашей независимости и суверенитета. Послание председателя Национального собрания РА по случаю принятия Декларации
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян направил поздравительное послание по случаю 35-летия принятия Декларации независимости, пожелав, чтобы независимость и мир Республики Армения были вечными, обеспечивая благополучную и безопасную жизнь ее граждан.
Как передает Арменпресс, в послании спикера НС, в частности, говорится:
«Дорогие соотечественники, 23 августа 1990 года Верховный Совет Армянской ССР принял Декларацию независимости Армении. В этот день армянский народ вновь подтвердил своё право жить свободно и самостоятельно распоряжаться собственной судьбой.
Путь к независимости был нелёгким. Однако последние события открыли перед нашим государством новые исторические возможности, ещё больше укрепив независимость и суверенитет Республики Армения.
Сегодня мы, как никогда прежде, осознаём ценность нашей независимости и суверенитета. Именно мир укрепляет нашу независимость, даёт возможность развивать нашу страну и обеспечивать достойную жизнь нашим гражданам. Сейчас мы не только независимы, но и живём в мире, конечно, благодаря разумным решениям нашего народа.
Дорогие соотечественники, поздравляю вас с 35-й годовщиной принятия Декларации независимости Армении. Пусть наша независимость и мир будут вечными, обеспечивая благополучную и безопасную жизнь нашим гражданам».