Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարներն անդրադարձել են տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցում ձևավորված փոխըմբռնմանը
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն օգոստոսի 19-ին հանդիպում է ունեցել Իրանի ԱԳ նախարար Սեյյեդ Աբբաս Արաղչիի հետ, ով Երևան է ժամանել Իրանի նախագահի պատվիրակության կազմում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, Արարատ Միրզոյանը և Սեյյեդ Աբբաս Արաղչին կարևորել են երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության զարգացման համատեքստում ձեռքբերված պայմանավորվածությունները և քննարկել այդ ուղղությամբ իրականացվելիք աշխատանքները:
Ի շարունակություն ղեկավարների մակարդակով կայացած քննարկման՝ Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարներն անդրադարձ են կատարել նաև տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման միջոցով ընձեռնվող հնարավորություններին և այս հարցում ձևավորված փոխըմբռնմանը:

Главы МИД Армении и Ирана обсудили достигнутое взаимопонимание по вопросу разблокирования региональных коммуникаций
Глава МИД Армении Арарат Мирзоян 19 августа встретился с министром иностранных дел Ирана Сейедом Аббасом Арагчи, прибывшим в Ереван в составе делегации, сопровождающей президента Ирана в его двухдневном официальном визите в РА.
Как сообщили Арменпресс в МИД РА, Арарат Мирзоян и Сейед Аббас Арагчи подчеркнули важность достигнутых договоренностей в контексте развития стратегического партнерства между двумя странами и обсудили предстоящую работу в этом направлении.
В продолжение обсуждения на уровне лидеров министры иностранных дел Армении и Ирана также обсудили возможности разблокирования региональных коммуникаций и достигнутое в этой связи взаимопонимание.