Ֆինանսների և ներդրումների ոլորտի հեղինակավոր մասնագետները կբանախոսեն Power Consulting Days ծրագրում
Ներդրումների, կապիտալի շուկայի գիտելիքներ և պրակտիկ հմտություններ տրամադրելու նպատակով կազմակերպվող Power Consulting Days ծրագրի (PCD) ընթացքում տեղական մասնագետներից բացի, Երևան կժամանեն, կբանախոսեն և խորհրդատվություններ կանցկացնեն միջազգային հեղինակավոր ընկերությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ ու առաջատար փորձագետներ:
PCD ծրագիրն իրականացվում է Հայաստանի գործարարների, բիզնեսների բարձր օղակի կառավարիչների, ներդրումային խորհրդատուների, մասնավոր ներդրողների համար: Ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել միջոցառման պաշտոնական կայքի միջոցով:
PCD ծրագրի գլխավոր բանախոսներից է Վրաստանի Կենսաթոշակային Գործակալության Ներդրումային Խորհրդի նախկին նախագահ Օլիվիե Ռուսոն: Նրա կարիերան սկիզբ է առել Ֆրանսիայի գանձապետարանում, շարունակվել BNP Paribas-ում, այնուհետև՝ ՎԶԵԲ-ում։ Հետագայում Ռուսոն զբաղեցրել է Ֆրանսիայի Կենսաթոշակային պահուստային ֆոնդի (FRR) համատնօրենի պաշտոնը։
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Արմեն Նուրբեկյանը հանդես կգա Հայաստանի տնտեսության ներկա իրավիճակի մասին բանախոսությամբ: Նա զբաղեցրել է մակրոտնտեսական դեպարտամենտի ղեկավարի և ՀՀ ԿԲ գործադիր կոմիտեի անդամի պաշտոնները, աշխատել դրամավարկային քաղաքականության, ֆինանսական կայունության և հետազոտությունների վարչություններում, Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հետազոտությունների վարչությունում:
PCD ծրագրի մեկ այլ բանախոս, Galt & Taggart-ի գործադիր տնօրենի տեղակալ, Ներդրումային բանկային ստորաբաժանման ղեկավար Կետևան Թոիձեն պարտքային և բաժնետոմսային ֆինանսավորման ծրագրեր է ղեկավարել Եվրասիական տարածաշրջանի ավելի քան 12 երկրում: Նրա մասնագիտական ճանապարհը ներառում է նաև ՎԶԵԲ-ում աշխատանքը՝ Թբիլիսիում և Լոնդոնում:
Դոկտոր Ֆերնանդո Գոմես-Բակուերոն Cornell Tech-ի Jacobs Technion-Cornell Institute-ի Runway և Spinouts ծրագրերի տնօրենն է։ Նա դասախոսում է նաև Cornell University-ի SC Johnson College of Business բիզնես դպրոցում՝ համադրելով գիտական խորությամբ հիմնավորված գիտելիքները գործնական ձեռնարկատիրական պատկերացումների հետ։
Բանախոսների շարքում են նաև ոլորտի հեղինակավոր մասնագետներ, որոնք փորձ են կուտակել համաշխարհային առաջատար այնպիսի ընկերություններում, ինչպիսիք են UBS-ը, Credit Suisse-ը, Merrill Lynch-ը, Strategic Investment Group-ը, Blackstone-ը, Shearman & Sterling-ը և այլն:
Խորը մասնագիտական փորձ ու գիտելիքներ փոխանցող ծրագիրն իրականացվում է աշխարհում խոշորագույն աուդիտորական, հարկային և խորհրդատվական ցանցերից մեկի՝ BDO-ի անդամ BDO Armenia-ի և ստարտափների աճի և փոխկապակցված էկոհամակարգի զարգացման հանգույց հանդիսացող Orion Worldwide Innovations-ի կողմից: PCD ծրագրի Կազմակերպչական գործընկերն է Հայաստանի կենտրոնական բանկը, Գլխավոր գործընկերն է Շվեյցարական զարգացման կազմակերպությունը՝ Helvetas-ը:
BDO Armenia-ի մասին
Բի-Դի-Օ Արմենիա-ն, Բի-Դի-Օ Ըքքաունթինգը, Թաքս ընդ Լիգըլը և Բի-Դի-Օ Ըդվայզորին հանդիսանում են աշխարհում խոշորագույն աուդիտորական, հարկային և խորհրդատվական միջազգային ցանցերից մեկի՝ ԲիԴիՕ-ի անդամ։ Հիմնադրված լինելով 1963 թվականին՝ ԲիԴիՕ-ն Հայաստան մուտք է գործել 2010թ. և կարճ ժամանակում, իր շուրջը համախմբելով պրոֆեսիոնալ մասնագիտական թիմ, հաջողությամբ ընդլայնել է տրամադրվող ծառայությունների ցանկն՝ ապահովելով առաջատար դիրքերից մեկը հայաստանյան շուկայում:

World-class Finance and Investment experts will speak at the Power Consulting Days Program
Yerevan is set to host an exceptional gathering of investment and capital market expertise during the upcoming Power Consulting Days (PCD) program. Designed to equip participants with both knowledge and practical skills, the program will bring together not only leading local specialists, but also high-ranking representatives of prestigious international companies and world-renowned experts.
The PCD program is designed for Armenian businesspeople, senior business executives, investment advisors, and private investors. To participate in the program, it is necessary to register through the event’s official website.
One of the keynote speakers at the PCD program is Olivier Rousseau, former Chairman of the Investment Board of the Georgian Pension Agency. His distinguished career began at the French Treasury, continued at BNP Paribas, and later at the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), where he served on the Resident Board. He subsequently held the position of Co-CEO of the French Pension Reserve Fund (FRR).
Deputy Governor of the Central Bank of Armenia, Armen Nurbekyan, will deliver a speech on the current state of the Armenian economy. He has held the positions of Head of the Macroeconomic Directorate and Member of the Executive Committee of the Central Bank of Armenia, and has worked in the Monetary Policy, Financial Stability, and Research Departments, as well as in the Research Department of the International Monetary Fund (IMF).
Another featured speaker, Ketevan Toidze, Deputy CEO of Galt & Taggart and Head of the Investment Banking Division, has led debt and equity financing projects in more than 12 countries across the Eurasian region. Her professional background also includes serving at the EBRD in both Tbilisi and London.
Dr. Fernando Gómez-Baquero is the Director of the Runway and Spinouts programs at the Jacobs Technion-Cornell Institute, Cornell Tech. He also lectures at Cornell University’s SC Johnson College of Business, combining academically rigorous knowledge with practical entrepreneurial insights.
The lineup of speakers also includes distinguished professionals who have gained experience at leading global companies such as UBS, Credit Suisse, Merrill Lynch, Strategic Investment Group, Blackstone, Shearman & Sterling, and others.
The program, which delivers deep professional expertise and knowledge, is implemented by BDO Armenia, a member of BDO International Limited, one of the world's largest audit, tax, and consulting networks, and Orion Worldwide Innovations, a hub for startup growth and ecosystem acceleration. The Central Bank of Armenia is the Organizational Partner of the PCD program, and the Swiss development organization Helvetas is the General Partner.
About BDO:
BDO Armenia, BDO Accounting, Tax and Legal, and BDO Advisory are part of one of the world's leading auditing, tax, and advisory networks. Established in 1963, BDO entered the Armenian market in 2010 and quickly expanded its services by leveraging a professional team's expertise, ensuring a high-quality range of services to secure one of the leading positions in the Armenian market.
Orion Worldwide Innovations is a start-up growth and ecosystem acceleration hub and offers a full-service package to make companies investable to enter the US market, enhance their customer acquisition strategies, stay competitive and protect their innovation. Orion is a U.S.-based company formed in 2017, with offices in New York City, U.S., and Yerevan, Armenia, though Orion partners with companies and investor networks worldwide.