Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Օմանի ԱԳ նախարարի տեղակալի հետ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստան-Օման քաղաքական խորհրդակցությունների անցկացման նպատակով Երևանում գտնվող Օմանի ԱԳ նախարարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Շեյխ Խալիֆա բին Ալի բին Իսա Ալ-Հարթիին:
Նախարար Միրզոյանը և Շեյխ Խալիֆա բին Ալի բին Իսա Ալ-Հարթին մտքեր են փոխանակել երկու երկրների միջև համագործակցության ընդլայնման նոր հնարավորությունների շուրջ:
Անդրադառնալով նախորդ շաբաթ Վաշինգտոնում կայացած հանդիպումների արդյունքներին՝ նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է միջազգային իրադրության վերաբերյալ հայկական կողմի ընկալումները, տարածաշրջանում տևական խաղաղության հաստատման տեսլականը:
Շեյխ Խալիֆա բին Ալի բին Իսա Ալ-Հարթին շնորհավորել է ՀՀ ԱԳ նախարարին պատմական իրադարձության կապակցությամբ՝ վերահաստատելով Օմանի՝ տարածաշրջանում հարատև խաղաղություն և կայունություն հաստատելու ջանքերին աջակցող դիրքորոշումը:

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan received Omani Deputy Foreign Minister for Political Affairs Sheikh Khalifa bin Ali bin Issa al-Harthy,who is in Yerevan for Armenia-Oman political consultations, the Armenian Foreign Ministry has said.
The sides discussed new opportunities for expanding cooperation between the two countries.
Referring to the results of last week’s meetings in Washington, Minister Mirzoyan presented Armenia’s views on the international situation and its vision for establishing lasting peace in the region.
The Omani Deputy Foreign Minister congratulated Minister Mirzoyan on the historic event, reaffirming Oman’s readiness to contribute to efforts aimed at achieving lasting peace and stability in the region.