Թրամփը հայտնել է, որ Պուտինի հետ իր հանդիպումը կախված չէ Պուտին-Զելենսկի հանդիպումից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ պատրաստ է հանդիպել իր ռուսաստանցի գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ, նույնիսկ եթե նա դեռևս մտադիր չէ բանակցություններ վարել Ուկրաինայի ղեկավար Վոլոդիմիր Զելենսկու հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է օգոստոսի 7-ին լրագրողների հետ զրույցում, որի տեսանյութը տարածել է Forbes Breaking News-ը։
«Ոչ», - ասել է Թրամփը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք Պուտինի և Զելենսկու հանդիպումը պետք է տեղի ունենա Ռուսաստանի և ԱՄՆ նախագահների բանակցություններից առաջ։
«Նրանք կցանկանային հանդիպել ինձ հետ։ Եվ ես ամեն բան կանեմ մարդկանց զոհվելը կանխելու համար», - հավելել է Սպիտակ տան ղեկավարը։

Трамп заявил, что его встреча с Путиным не зависит от встречи Путин-Зеленский
Президент США Дональд Трамп заявил о готовности встретиться со своим российским коллегой Владимиром Путиным, даже если Путин пока не намерен проводить переговоры с президентом Украины Владимиром Зеленским.
Как сообщает “Арменпресс”, об этом он заявил в беседе с журналистами 7 августа, видеозапись которой распространил Forbes Breaking News.
“Нет”, - ответил Трамп на вопрос, должна ли встреча Путина и Зеленского состояться до переговоров президентов России и США.
“Они бы хотели встретиться со мной. И я сделаю все, чтобы остановить гибель людей”, - добавил глава Белого дома.