Պուտինը պատրաստ է Զելենսկիի հետ հանդիպման՝ փորձագիտական նախապատրաստությունից հետո. Պեսկով
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատրաստ է հանդիպել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիի հետ՝ փորձագիտական մակարդակով այդ հանդիպման նախապատրաստությունից հետո: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից, այդ մասին հայտարարել է Կրեմլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Հանդիպման համար ամբողջ նախապատրաստական աշխատանքն առայժմ արված չէ: Եվ ցանկանում եմ հիշեցնել, որ նախագահն ինքը չի բացառում այդ հանդիպման անցկացումն այն բանից հետո, երբ փորձագիտական մակարդակով կատարված լինի անհրաժեշտ աշխատանքը և անհրաժեշտ չափով հաղթահարվի հեռավորությունը», - հայտարարել է Պեսկովը լրագրողների հետ զրույցում:
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը նաև պատասխանել է այն հարցին՝ արդյոք ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վերջին հայտարարությունները Ռուսաստանի հետ միջուկային պատերազմի պատրաստ լինելու մասին Կրեմլում համարում են էսկալացիայի առիթ:
«Մենք չենք կարծում, թե այժմ խոսքն ինչ-որ էսկալացիայի մասին է: Հասկանալի է, որ քննարկվում են շատ բարդ, շատ զգայուն թեմաներ, որոնք, անշուշտ, շատերի կողմից ընկալվում են շատ հուզականորեն», - ասել է Պեսկովը:

Путин будет готов к встрече с Зеленским после экспертной подготовки: Дмитрий Песков
Президент России Владимир Путин готов встретиться с президентом Украины Владимиром Зеленским после проведения подготовки к встрече на экспертном уровне. Как сообщает “Арменпресс” со ссылкой на агентство ТАСС, об этом заявил пресс-секретарь Кремля Дмитрий Песков.
“Вся подготовительная работа для встречи пока не сделана. И хочу напомнить, что сам президент (Путин) не исключает проведение такой встречи после того, как на экспертном уровне будет выполнена необходимая работа и будет преодолено должное расстояние”, - заявил Песков в беседе с журналистами.
Пресс-секретарь президента России также ответил на вопрос, считают ли они недавние заявления президента США Дональда Трампа о готовности к ядерной войне с Россией в Кремле поводом для эскалации.
“Мы не считаем, что сейчас речь идет о какой-то эскалации. Понятно, что очень сложные, очень чувствительные субстанции обсуждаются, которые, конечно, многими воспринимаются весьма эмоционально”, - сказал Песков.