Երևանում մեկնարկում է վոլեյբոլի Եվրոպայի Մ16 տարեկան տղաների առաջնությունը. Հայաստանի հավաքականի հայտացուցակը
Երևանում հուլիսի 23-ից մեկնարկում է վոլեյբոլի Եվրոպայի մինչև 16 տարեկան տղաների Եվրոպայի առաջնությունը, որին կմասնակցի 16 երկրի շուրջ 500 մարզիկ:
Առաջնության հանդիպումները կանցկացվեն «Գազպրոմ Արմենիայի» ուսումնասպորտային համալիրում և Ռուս-հայկական համալսարանի մարզադահլիճում:
Հայաստանի մինչև 16 տարեկանների հավաքականի հայտացուցակում ընդգրկվել են Արման Դավթյանը, Գոռ Գրիգորյանը, Խաչատուր Խնկոյանը, Դավիթ Մուրադյանը, Ռաֆայել Շախնազարյանը, Արմեն Մանուկյանը, Ալեքս Ասմարյանը, Համլետ Վարդանյանը, Տիգրան Հակոբյանը, Հայկ Գաբրիելյանը, Արման Վարդանյանը, Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Հովհաննես Ավագյանը և Ալեքս Հունանյանը:
Մրցումային առաջին օրը Հայաստանի հավաքականը «Գազպրոմ Արմենիայի» ուսումնասպորտային համալիրում կմրցի Հունաստանի հավաքականի հետ: Խաղը կմեկնարկի ժամը 17:30-ին:

В Ереване стартует чемпионат Европы по волейболу среди юношей до 16 лет: состав сборной Армении
В Ереване 23 июля стартует чемпионат Европы по волейболу среди юношей до 16 лет, в котором примут участие около 500 спортсменов из 16 стран.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на Министерство образования, науки, культуры и спорта РА, матчи чемпионата пройдут в спортивном комплексе «Газпром Армения» и спортзале Российско-Армянского университета.
В состав сборной Армении до 16 лет вошли Арман Давтян, Гор Григорян, Хачатур Хнкоян, Давид Мурадян, Рафаэль Шахназарян, Армен Манукян, Алекс Асмарян, Гамлет Варданян, Тигран Акобян, Айк Габриелян, Арман Варданян, Роберт Ованнисян, Ованнес Авагян и Алекс Унанян.
В первый день соревнований сборная Армении встретится со сборной Греции в спортивном комплексе «Газпром Армения». Начало матча в 17:30.