Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի նախագահին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ Խավիեր Միլեյին ազգային տոնի առթիվ։
Վարչապետի ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Արգենտինայի Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ՝ մաղթելով խաղաղություն և բարօրություն։
Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Արգենտինայի միջև ամուր բարեկամության և ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Հավատացած եմ, որ ձևավորված բազմաշերտ համագործակցությունն ապագայում առավել կընդլայնվի՝ նպաստելով մեր երկրների բարգավաճմանն ու  առաջընթացին։
Ուրախ եմ արձանագրել, որ սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 3-ը Երևանում նախատեսվում է Հայաստան-Արգենտինա գործարար համաժողովի անցկացումը: Օգտվելով առիթից՝ պատիվ ունեմ Ձեզ վերահաստատելու համաժողովի օրերին կամ Ձեզ համար ընդունելի այլ ժամկետներում Հայաստան այցելելու հրավերը:
Համոզված եմ, որ Հայաստան Ձեր այցը պատեհ առիթ կհանդիսանա քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և այլ ոլորտներում մեր երկրների համատեղ ձեռքբերումներն արձանագրելու և առավել հավակնոտ օրակարգ նախանշելու համար»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Аргентинской Республики
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Аргентинской Республики Хавьеру Милею по случаю Национального праздника страны.
Как передает “Арменпресс”, в послании говорится:
“От всего сердца поздравляю Вас с Национальным праздником Республики Аргентина, желаю мира и процветания.
Уверен, что основанные на крепкой дружбе и общих ценностях отношения между Арменией и Аргентиной и впредь будут развиваться и укрепляться на благо наших народов.
Уверен, что сложившееся многопрофильное сотрудничество в дальнейшем будет больше расширяться, способствуя процветанию и прогрессу наших стран.
Рад констатировать, что с 29 сентября по 3 октября в Ереване запланировано проведение бизнес-форума Армения-Аргентина. Пользуясь случаем, имею честь вновь пригласить Вас посетить Армению в дни проведения форума или в другое удобное для Вас время.
Уверен, что Ваш визит в Армению станет хорошей возможностью зафиксировать совместные достижения наших стран в политической, экономической, культурной и других сферах и наметить более амбициозную повестку”.