ԱՄՆ-ում սկսել են վաճառել Թրամփի շապիկներ՝ «Daddy» գրառմամբ
ԱՄՆ նախագահի թիմը սկսել է վաճառել Դոնալդ Թրամփի նկարով շապիկներ, որոնց վրա գրված է «Daddy» (Հայրիկ)։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ The Independent-ը գրում է, որ կարմիր շապիկի վրա տպագրված է այն լուսանկարը, որն արվել էր նրա ձերբակալության ժամանակ։
Ավելի վաղ՝ հունիսի 25-ին, ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն լրագրողների առջև Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպման ժամանակ կատակով նրան անվանել էր «հայրիկ»` մեկնաբանելով Իրանի և Իսրայելի միջև հակամարտությունը։
Թրամփը նշել էր, որ Իսրայելն ու Իրանը կռվում են երեխաների պես, և երբեմն հարկավոր է թույլ տալ, որ երեխաները մի քանի րոպե կռվեն, որից հետո ավելի հեշտ է նրանց կանգնեցնել։ Ռյուտեն ասել էր, որ «հայրիկը երբեմն ստիպված է լինում կտրուկ խոսել»։

Фонд Трампа запустил продажу футболок с надписью “Daddy”
Фандрайзинговый фонд президента США Дональда Трампа организовал продажу футболок с надписью “Daddy” (“папочка”). Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом 26 июня сообщила газета The New York Post (NYP).
По ее данным, фонд организовал рассылку электронных писем с предложением оформить заказ оранжевой футболки с портретом Дональда Трампа и подписью “Daddy”.
Письма сопровождались подписью "когда президентом был Байден, весь мир смеялся над нами. <...> Но благодаря вашему любимому президенту (мне!) [Трампу] нас снова уважают".
Комментируя заявление американского лидера на пресс-конференции утром 25 июня, когда президент США высказался об Иране и Израиле как о "двух дерущихся во дворе детях", генсек НАТО назвал его “Daddy”.