Գազայում Իսրայելի հարվածները 70-ից ավելի մարդու կյանք են խլել
Գազայի բժշկական աղբյուրները հայտնել են, որ հունիսի 24-ի լուսաբացից ի վեր Գազայի հատվածում Իսրայելի բանակի կրակի հետևանքով զոհվել է 71 պաղեստինցի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Al Jazeera-ն։
Իսրայելական ուժերը թիրախավորել են պաղեստինցիների տները, տեղահանված անձանց համար նախատեսված վրանները և քաղաքացիական հավաքատեղիները։
Զոհերից 50-ը գրանցվել է Գազայի օգնության բաշխման կենտրոնների վրա Իսրայելի նոր ավիահարվածների հետևանքով։
«Ալ-Կասսամ» բրիգադի անդամները հունիսի 23-ի երեկոյան հայտարարել են Գազայի հատվածի հյուսիսում ուղիղ բախումների ժամանակ երեք իսրայելցի զինվորի սպանվելու մասին։
Al Jazeera-ի տեղեկացմամբ՝ 2023 թվականի հոկտեմբերի 7-ից զոհվել է 871 իսրայելցի սպա և զինվոր և վիրավորվել է, ընդհանուր առմամբ, 6000 սպա և զինվոր, այդ թվում՝ 2738-ը՝ Գազայի հատվածում ցամաքային մարտերում։
Գազայի հատվածի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ 2023 թվականի հոկտեմբերի 7-ից ի վեր Իսրայելի կողմից Գազայի հատվածում իրականացված ագրեսիայի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 55 998-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 131 559-ի։

Удары Израиля по Газе унесли жизни более 70 человек
Медицинские организации Газы сообщили, что в результате израильского огня в секторе Газа на рассвете 24 июня погиб 71 палестинец. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Al Jazeera.
Израильские силы нанесли удары по домам палестинцев, палаткам для перемещенных лиц и местам сбора гражданского населения.
Пятьдесят погибших были зафиксированы в результате новых израильских авиаударов по центрам распределения помощи в секторе Газа.
Члены Бригады Аль-Кассам объявили вечером 23 июня, что трое израильских солдат были убиты в ходе прямых столкновений на севере сектора Газа.
По данным Al Jazeera, с 7 октября 2023 года погибли 871 военных, 6000 получили ранения, в том числе 2738 в наземных боях в секторе Газа.
Министерство здравоохранения сектора Газа сообщило, что число погибших в результате агрессии Израиля в секторе Газа с 7 октября 2023 года достигло 55 998 человек, 131 559 получили ранения.
Израиль начал военные операции в секторе Газа в ответ на вторжение боевиков палестинского движения ХАМАС, в результате которого погибло почти 1200 человек и около 250 были захвачены в плен.