Զելենսկին հայտարարել է, որ ամենափորձառու մարդն է Ուկրաինան մինչև հակամարտության ավարտ տանելու համար
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտնել է, որ երկիրը կառաջնորդի մինչև ռազմական գործողությունների ավարտը, քանի որ դրա համար ամենափորձառու մարդն է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է Sky News-ին տված հարցազրույցում։
«Ես ամենափորձառուն եմ։ Գուցե, ոչ լավագույնը, միշտ կան ավելի լավ մարդիկ, բայց ամենափորձառուն եմ», - ասել է նա։
Ընդ որում, նա նշել է, որ պատրաստ է հրաժարվել իշխանությունից ընտրությունների արդյունքներով, բայց չի նշել, թե երբ դրանք կարող են տեղի ունենալ։
Զելենսկիի նախագահական լիազորությունները պաշտոնապես լրացել են 2024 թվականի մայիսի 20-ից հետո, սակայն Կիևում չեն անցկացրել հերթական ընտրությունները, քանի որ երկրում ռազմական դրություն է հայտարարված Ռուսաստանի ռազմական գործողությունների պատճառով։

Зеленский заявил, что он самый опытный человек для продвижении Украины к концу конфликта
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что будет руководить страной до конца военных действий, так как он самый опытный человек для этого. Как передает “Арменпресс”, этом он заявил в интервью Sky News.
“Я наиболее опытный. Может, не лучший - всегда есть люди лучше, но самый опытный”, - сказал он.
При этом он отметил, что готов отказаться от власти по результатам выборов, но не обозначил, когда они могут состояться.
Президентские полномочия Зеленского официально истекли 20 мая 2024 года, но очередные выборы в Киеве не были проведены, так как в стране объявили военное положение вследствие военных действий России.