ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Լեհաստանի խորհրդարանական պատվիրակությանը
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հունիսի 20-ին ընդունել է Լեհաստանի Հանրապետության Սեյմի Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Լուցիան Պիետժչիկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է բարեկամական խմբի անդամների այցը Հայաստան և ընդգծել, որ երկկողմ փոխգործակցությունը վերջին շրջանում ակտիվորեն զարգանում է, ինչին նպաստում են նաև բարձր մակարդակի փոխայցելությունները: Քարտուղարը կարևորել է ինչպես Հայաստան-Լեհաստան հարաբերությունների բազմաոլորտ զարգացումը երկկողմ մակարդակում, այնպես էլ համագործակցությունը միջազգային հարթակներում:
Լուցիան Պիետժչիկը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ Հայաստան-Լեհաստան հարաբերությունները մեծ կարևորություն ունեն Լեհաստանի համար: Հավելել է նաև, որ լեհական կողմը պատրաստակամ է կիսվել Հայաստանին հետ իր լավագույն փորձով:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիները քննարկել և մատնանշել են երկկողմ համագործակցության հնարավոր ուղիները:

Секретарь Совета безопасности Армении принял парламентскую делегацию Польши
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию во главе с руководителем группы дружбы Польша-Армения Сейма Республики Польша Луцианом Пиетжчиком (Lucjan Marek Pietrzczyk).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата СБ, Армен Григорян приветствовал визит членов группы дружбы в Армению и подчеркнул, что в последнее время двустороннее сотрудничество активно развивается, чему способствуют также взаимные визиты на высоком уровне. Секретарь Совета безопасности подчеркнул важность развития армяно-польских многопрофильных отношений как в двустороннем формате, так и в рамках международных площадок.
Луциан Пиетжчик поблагодарил за теплый прием и подчеркнул, что армяно-польские отношения имеют большое значение для Польши. Он также добавил, что польская сторона готова поделиться с Арменией своим лучшим опытом.