Հանրապետությունում սպասվում է փոփոխական եղանակ. օդի ջերմաստիճանը կնվազի
Երևանում հունիսի 14-ի ցերեկը, 17-ի գիշերը, 18-19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հունիսի 15-ին, 16-ին գիշերը և երեկոյան ժամերին, 17-ի երեկոյան քաղաքի առանձին հատվածներում կդիտվի  կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը հունիսի 14-ի ցերեկը կբարձրանա ևս 1-2, 15-16-ին աստիճանաբար կնվազի 4-7 աստիճանով։
Մարզերում հունիսի 14-ին և 18-ին կեսօրից հետո, 15-17-ի գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Հունիսի 18-ի գիշերը, 19-ին կլինի առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝  հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22 մ/վ արագությամբ։

В республике ожидается переменчивая погода: температура воздуха понизится
В Ереване 14 июня, ночью, 17 июня, с 18 по 19 июня ожидается погода без осадков. 15 июня ночью и вечером, а также вечером 17 июня в отдельных районах города ожидаются кратковременные дожди, грозы, во время гроз порывы ветра достигнут 15-18 м/с.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, отметив, что температура воздуха днем ​​14 июня повысится еще на 1-2 градуса, а 15-16 числа постепенно снизится на 4-7 градусов.
В регионах 14 и 18 июня днем, ночью и днем 15 - 17 ​​ июня в отдельных регионах ожидаются кратковременные дожди с грозами, возможен град. Ночью 18 июня и 19 июня осадков не ожидается. Ветер: юго-западный 2-5 м/с, во время гроз ожидаются порывы ветра до 18-22 м/с.