Թուրքիայի նախագահը հայտարարել է, որ Նեթանյահուն տարածաշրջանն ու աշխարհը ներքաշում է աղետի մեջ
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն անդրադարձել է Իսրայելի կողմից Իրանին հասցված հարվածներին՝ կոշտ քննադատության ենթարկելով Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին:
Էրդողանը հայտարարել է, որ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի վարչակազմը իր անխոհեմ, ագրեսիվ և անօրինական գործողություններով փորձում է տարածաշրջանը և ամբողջ աշխարհը ներքաշել աղետի մեջ:
«Իսրայելի հարձակումները մեր հարևան Իրանի վրա ակնհայտ սադրանք են, որն անտեսում է միջազգային իրավունքը», - ասել է նա։
Թուրքիայի նախագահը կոչ է արել միջազգային հանրությանը կանգնեցնել իսրայելական ավազակությունը, որն ուղղված է տարածաշրջանում և ամբողջ աշխարհում կայունությունը խաթարելուն։

Президент Турции заявил, что Нетаньяху втягивает регион и мир в катастрофу
Президент Турции Реджеп Эрдоган резко раскритиковав премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху за атаки Израиля на Иран.
Об этом, как передает «Арменпресс», сообщает турецкое агентство Anadolu.
Эрдоган заявил, что администрация премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху пытается втянуть регион и весь мир в катастрофу своими безрассудными, агрессивными и незаконными действиями.
«Израильские атаки на нашего соседа Иран — это явная провокация, которая игнорирует международное право», — сказал он.
Президент Турции призвал международное сообщество прекратить израильский бандитизм, который направлен на подрыв стабильности в регионе и во всем мире.