ԻՊԲ-ն հայտնել է Իրանի դեմ հարվածների առաջին ալիքում ավելի քան 200 ինքնաթիռ ներգրավելու մասին
Հունիսի 13-ի վաղ առավոտյան Իրանի դեմ առաջին հարվածներին մասնակցել է Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի ավելի քան 200 ինքնաթիռ, մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի խոսնակ, բրիգադային գեներալ Էֆի Դեֆրինը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է The Times of Israel-ը։
Նա նշել է, որ հարվածների ժամանակ կործանիչներն ավելի քան 330 զինամթերք են նետել մոտ 100 թիրախի վրա։
Դեֆրինը նաև հաստատել է, որ Իսրայելը հարվածների ժամանակ սպանել է մի քանի բարձրաստիճան իրանցի պաշտոնյաների, այդ թվում՝ Իրանի ռազմական հրամանատար Մոհամմադ Բաղերիին, ԻՀՊԿ գլխավոր հրամանատար Հոսեյն Սալամիին և «Խաթամ ալ Անբիա» ռազմակայանի կենտրոնական շտաբի պետ Ղոլամ Ալի Ռաշիդին։

Армия обороны Израиля сообщает об участии более 200 самолетов в первой волне ударов по Ирану
Более 200 самолетов ВВС Израиля приняли участие в первых ударах по Ирану ранним утром 13 июня, заявил на пресс-конференции представитель Армии обороны Израиля бригадный генерал Эфи Дефрин. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила The Times of Israel.
Он отметил, что во время ударов истребители сбросили более 330 боеприпасов примерно на 100 целей.
Дефрин также подтвердил, что Израиль убил несколько высокопоставленных иранских чиновников во время ударов, включая иранского военного командира Мохаммада Багери, главнокомандующего КСИР Хоссейна Салами и Голама Али Рашида, начальника центрального штаба военной базы Хатам аль-Анбия.