ԱրարատԲանկի աջակցությամբ կայացել է «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» ինտելեկտուալ բարեգործական մրցաշարը
ԱրարատԲանկի աջակցությամբ մայիսի 28-ին «Էլիտ Պլազա» բիզնես կենտրոնում տեղի ունեցավ «4090 Բարեգործական» հիմնադրամի «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» ինտելեկտուալ բարեգործական մրցաշարը, որին մասնակցել է նաև ԱրարատԲանկի գիտակների թիմը։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին «ԱրարատԲանկ»-ից։
Ցանկացած հայի համար խորհրդանշական այս օրը պատահական չէր ընտրված․ նպատակը մեր հերոս տղաներին աջակցելն էր։ Գիտակներին ուղղված էին նաև Առաջին Հանրապետության, հայոց պատմության, հայկական դիցաբանության և առասպելների մասին հարցեր: Միջոցառման ողջ հասույթն ուղղվելու է 2016-2020թթ․ պատերազմների և դրանց հաջորդած մարտական գործողությունների մասնակից ուսանողների կրթավճարի տրամադրմանը։
2022 թվականից ի վեր ԱրարատԲանկը հայրենիքի պաշտպանների՝ պատերազմի մասնակից ուսանողների կրթության ապահովման նախաձեռնության կողքին է։
Հիմնադրամի շահառուները, որոնք ծառայել են հայկական բանակում, այսօր շարունակում են իրենց ներդրումն ունենալ մեր երկրի զարգացման գործում՝ այս անգամ կրթության միջոցով: Համագործակցությունից ի վեր ԱրարատԲանկի ներդրումը կազմել է ավելի քան 25 մլն ՀՀ դրամ:
«Մինչ օրս մեր գիտակների թիմի մասնակցած  բոլոր խաղերը եղել են բարեգործական, այս մեկը ևս  բացառություն չէր և, ինչպես ամեն անգամ, շատ պատասխանատու էինք մեզ զգում, երբ խաղի արդյունքներից կախված է պատերազմի բովով անցած, «4090 Բարեգործական» հիմնադրամի շահառու որևէ երիտասարդի կրթության հարցը»,- նշել է ԱրարատԲանկի գիտակների թիմի ավագ, CRM բաժնի ղեկավար Անուշիկ Դոլինյանը։
Բանկի թիմն արժանացավ «Կերոն» հիմնադրամի մրցանակին՝ հնարավորություն ստանալով շրջայց կատարել Աֆրիկյանների առանձնատանը, որտեղ գտնվում է հիմնադրամի գրասենյակը, ծանոթանալ պատմական շենքի ճարտարապետությանն ու հիմնադրամի գործունեությանը:
Հայրենասիրական մթնոլորտն ամբողջացրեց Կարնո քոչարին, որը միավորեց խաղացող թիմերի անդամներին՝ մատնանշելով անկախության իրական արժեքներն ու ամփոփելով օրվա խորհուրդը։

Armenia-France decentralized cooperation forum to be held in Goris
On May 28th, AraratBank proudly supported the "What? Where? When?" intellectual charity quiz organized by the 4090 Charity Foundation at Elite Plaza business center. AraratBank's team of intellectuals took part in the quiz alongside other participants.
The timing of this event was no coincidence - May 28th holds deep significance for Armenians everywhere, and the purpose was to support our brave young heroes. Contestants faced challenging questions also covering the First Armenian Republic, Armenian history, mythology, and folklore. All proceeds from the event will go towards providing tuition fees for students who participated in the 2016-2020 wars and subsequent military operations.
Since 2022, AraratBank has been supporting the initiative to provide education for students who are war veterans and defenders of the homeland.
The foundation's beneficiaries, who served in the Armenian army, continue to contribute to our country's development today - this time through education. Since the beginning of the partnership, AraratBank's investment has exceeded 25 million Armenian drams.
"To this day, all the games our team of intellectuals has participated in have been charitable, and this one was no exception. As always, we felt a great sense of responsibility, knowing that the game's results would
determine the educational future of a young person who has been through war and is a beneficiary of the 4090 Charity Foundation," said Anushik Dolinyan, captain of AraratBank's team of intellectuals, Head of the CRM Division.
The bank's team won the Keron Foundation award, earning them a guided tour of the historic House of Afrikyans, home to the foundation's headquarters. During the visit, they will explore the building's remarkable architecture and learn about the foundation's mission and work.
The Karno Kochari brought the patriotic atmosphere to a perfect close, uniting the members of the competing teams and highlighting the true values of independence and capturing the essence of the day's message.