Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով
Երևանում մայիսի 17-ի ցերեկը, 18-20-ին, 21-ի գիշերը, 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մայիսի 21-ի երեկոյան հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 13-15 մ/վ արագությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանը մայիսի 17-ի ցերեկը, 18-ին աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով։
Մարզերում մայիսի 17-ի ցերեկը և 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մայիսի 18-21-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում կլինի կարճատև անձրև և ամպրոպ։

Температура воздуха в республике постепенно повысится на 5-7 градусов
В Ереване днем ​​17 мая, 18 - 20 мая, ночью 21 и 22 мая ожидается погода без осадков. Вечером 21 мая возможны кратковременные дожди с грозами, во время гроз порывы ветра до 13-15 м/с.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, отметив, что днем ​​17 и 18 мая температура воздуха постепенно повысится на 5-7 градусов.
Днем 17 и 22 мая в регионах ожидается погода без осадков. 18–21 мая во второй половине дня в отдельных районах пройдут кратковременные дожди и грозы.