Ռուբիոն «եվրաեռյակի» ներկայացուցիչների հետ Ստամբուլում քննարկում է Իրանի և Ուկրաինայի շուրջ իրավիճակը
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Ստամբուլում հանդիպում է անցկացնում «եվրաեռյակի» երկրների՝ Մեծ Բրիտանիայի, Գերմանիայի և Ֆրանսիայի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականների հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է BBC-ն։
Բանակցություններին ներկա են Մեծ Բրիտանիայից Ջոնաթան Փաուելը, Գերմանիայից Գյունտեր Սաուտերը և Ֆրանսիայից Էմանուալ Բոնը։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի Ուկրաինայի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ, գեներալ Քիթ Քելոգը նույնպես ներկա է բանակցություններին։
Քննարկումների առանցքում են Իրանի և Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակը։
Ավելի վաղ ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Դոլմաբահչեի նախագահական նստավայրում մասնակցել է Թուրքիայի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։

Марко Рубио с представителями «евротройки» обсуждает в Стамбуле ситуацию вокруг Ирана и Украины
Госсекретарь США Марко Рубио встретился в Стамбуле с советниками по национальной безопасности стран «евротройки»: Великобритании, Германии и Франции. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает BBC.
В переговорах принимают участие Джонатан Пауэлл от Великобритании, Гюнтер Заутер от Германии и Эмманюэль Бонн от Франции.
На переговорах также присутствует специальный представитель президента США Дональда Трампа по Украине генерал Кит Келлог.
В центре обсуждения - ситуация вокруг Ирана и Украины.
Ранее госсекретарь США Марко Рубио принял участие во встрече с представителями Турции и Украины, прошедшем в президентском дворце Долмабахче.