Հայաստանի Հանրապետությանը կվերադարձվի Երևանի հեռուստաաշտարակին հարող տարածքի՝ շուրջ 1 միլիոն 677 հազար ԱՄՆ դոլար արժեքով հողամասը
Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցը Հակակոռուպցիոն դատարանի 2025 թվականի մայիսի 8-ի վճռով բավարարվել է. դատական ակտն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, Հայաստանի Հանրապետությանն է վերադարձվելու Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի՝ հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ 1 միլիոն 677 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 653 միլիոն 600 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, «անտառային» նպատակային նշանակության  17 հազար 200 քմ  մակերեսով հողամասը: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ դատախազությունից։
Նշվում է, որ Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմումով դատարանից խնդրել էր անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և Ա.Հ.-ի միջև 2005 թվականի հուլիսի 29-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

Республике Армения будет возвращена прилегающая к Ереванской телебашне территория
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе генпрокуратуры, после вступления судебного акта в законную силу Республике Армения будут возвращены прилегающие к Ереванской телебашне два земельных участка:
• земельный участок площадью 17 тыс 200 квадратных метров «лесного» назначения, кадастровой стоимостью 653 млн 600 тыс драмов, что эквивалентно 1 млн 677 тыс долларов США. Управление по защите государственных интересов генеральной прокуратуры обратилось в суд с иском о признании заключенного 29 июля 2005 года между мэром Еревана и А.Г. договора купли-продажи недействительным и применении к нему последствий недействительности.
• земельный участок площадью 17 730 квадратных метров целевого назначения «жилое (иное)», кадастровой стоимостью 1 млрд 44 млн 444 тыс драмов, что эквивалентно 2 млн 686 тыс долларов США.  Управление по защите государственных интересов генеральной прокуратуры обратилось в суд с иском о признании заключенного 13 апреля 2005 года между мэром Еревана и К.И. договора купли-продажи недействительным и применении к нему последствий недействительности.