Կրեմլում մեկնարկել է Ռուսաստանի և Վենեսուելայի նախագահների հանդիպումը
Մեկնարկել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի հանդիպումը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին գրում է «Ինտերֆաքս»-ն՝ ընդգծելով, Պուտինի և Մադուրոյի հանդիպումը տեղի է ունենում Կրեմլի Մեծ պալատում։
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն նախորդ օրը գիշերը պաշտոնական այցով ժամանել է Մոսկվա: Ուղևորության շրջանակներում նա, ինչպես և Ռուսաստան այցելող մյուս առաջնորդները, կմասնակցեն Հայրենական մեծ պատերազմում տարած Հաղթանակի 80-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին։
Բանակցությունների արդյունքներով՝ պատվիրակությունների ղեկավարները կստորագրեն Ռազմավարական գործընկերության և համագործակցության պայմանագիր։
«Սա ծանրակշիռ, բովանդակալից և շատ կարևոր շրջանակային փաստաթուղթ է», - ավելի վաղ նշել էր ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։

В Кремле проходит встреча президентов РФ и Венесуэлы
Президент Венесуэлы Николас Мадуро прибыл в Москву с официальным визитом накануне ночью, в рамках поездки он, как и другие лидеры, посещающие Россию, примет участие в торжественных мероприятиях, посвященных 80-летию Победы в Великой Отечественной войне.
Как передает Арменпресс со ссылкой на Интерфакс, встреча Путин и Мадуро проходит в Большом Кремлевском дворце.
"Состоится беседа двух президентов и затем российско-венесуэльских переговоры формате официального завтрака", - анонсировал ранее пресс-секретарь президента Дмитрий Песков.
По итогам переговоров главы делегации подпишут Договор о стратегическом партнёрстве и сотрудничестве. "Это весомый содержательный и очень важный рамочный документ", - отметил Песков.