Մարմնամարզիկ Արթուր Ավետիսյանի նպատակը Եվրոպայի առաջնության մեդալին արժանանալն է
Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամ, աշխարհի գավաթի խաղարկության 6-րդ փուլի ոսկե մեդալակիր Արթուր Ավետիսյանի նպատակը Եվրոպայի առաջնության մեդալն է:
«Ուրախ եմ այս ոսկե մեդալի համար, քանի որ միշտ չէր ստացվում աշխարհի գավաթում ոսկի նվաճել: Իմ սխալների պատճառով չէր հաջողվում առաջինը լինել: Մարզիչների հետ միասին շատ կաշխատենք, որ աշխարհի գավաթի խաղարկությունում ունեցած սխալները չկրկնվեն Եվրոպայի առաջնությունում»,-«Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց մարմնամարզիկը:
Ավետիսյանի խոսքով` իր համար նպատակային է Եվրոպայի առաջնությունում մեդալակիր դառնալը:
Անդրադառնալով նախորդ մրցաշրջաններում իրեն խանգարող ուսի վնասվածքին, Ավետիսյանն առանձնացրեց, որ միջազգային ֆեդերացիայի կողմից փոխված նոր կանոնակարգով վարժությունների որոշ տարրեր հանվել են, որոնց թվում է նաև վնասվածքը խորացնող շարժումը: Հիմա չկա այդ տարրը և վարժությունն առավել հաջող է ստացվում:
«Մենք այս հաջողությունների համար պարտական ենք մեր մարզիչներին, քանի որ առանց նրանց, մենք ոչ մի բանի չենք հասնի»,-ընդգծեց նա:
Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության հավաքականի անդամներն ավարտեցին ելույթներն աշխարհի գավաթում: Արթուր Դավթյանն ու Համլետ Մանուկյանը դարձան բացարձակ գավաթակիրներ, իսկ Արթուր Ավետիսյանը կարիերայում առաջին անգամ նվաճեց գավաթի խաղարկության 6-րդ փուլի ոսկե մեդալը:

Цель гимнаста Артура Аветисяна — стать призером чемпионата Европы
Член сборной Армении по спортивной гимнастике, обладатель золотой медали 6-го тура Кубка мира Артур Аветисян нацелен на завоевание медали на чемпионате Европы.
«Я рад этой золотой медали, потому что не всегда удавалось завоевать золото на Кубке мира. Из-за своих ошибок я не смог стать первым. Вместе с тренерами мы будем много работать, чтобы ошибки, допущенные на Кубке мира, не повторились на чемпионате Европы», - сказал гимнаст во время встречи с журналистами в пресс-центре Арменпресс.
По словам Аветисяна, его цель — стать призером чемпионата Европы.
Говоря о травме плеча, которая мешала ему в предыдущих сезонах, Аветисян отметил, что в соответствии с новыми правилами, измененными международной федерацией, некоторые элементы упражнений были исключены, в том числе движение, которое усугубляло травму. Теперь этот элемент исчез, и упражнение стало более успешным.
«Этими успехами мы обязаны нашим тренерам, потому что без них мы бы ничего не добились», — подчеркнул он.
Члены сборной Армении по спортивной гимнастике завершили выступления на Кубке мира. Абсолютными обладателями кубка стали Артур Давтян и Гамлет Манукян, а Артур Аветисян впервые в карьере завоевал золотую медаль 6-го тура кубкового турнира.