Ադրբեջանը կրկին կրակել է Խոզնավարի ուղղությամբ․ վնասվել է բնակելի տուն
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն ապրիլի 23-ին ժամը 22:20-ի սահմաններում կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է բնակելի տուն։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից, նշելով, որ տուժածներ չկան:
«Ադրբեջանական կողմին կոչ ենք անում հետաքննել Խոզնավարի բնակելի տան գնդակոծման փաստը և հանդես գալ հրապարակային պարզաբանումներով։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն առաջարկել է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծել, ինչին մինչև օրս Ադրբեջանը չի արձագանքել»,- նշված է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ;
Ընդգծենք, որ վերջին օրերի ընթացքում ադրբեջանական ԶՈՒ-ն պարբերաբար թիրախավորում է հայկական կողմի բնակելի ենթակառուցվածքները։

On April 23, at approximately 10:20 p.m., units of the Azerbaijani Armed Forces opened fire in the direction of the Khoznavar settlement in Syunik Province, resulting in damage to a residential house,  the Armenian Defense Ministry said in a press release.
There were no reported casualties.
"We call on the Azerbaijani side to conduct an investigation into the shelling of the residential house in Khoznavar and to provide public clarification.
It should be recalled that the Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia has proposed the establishment of a joint Armenia-Azerbaijan mechanism for investigating ceasefire violations and related reports. However, Azerbaijan has yet to respond to this initiative,'' reads the statement.