Ադրբեջանը կրկին կրակել է Խոզնավարի ուղղությամբ․ վնասվել է բնակելի տուն
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն ապրիլի 23-ին ժամը 22:20-ի սահմաններում կրակ են բացել Սյունիքի մարզի Խոզնավար բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է բնակելի տուն։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից, նշելով, որ տուժածներ չկան:
«Ադրբեջանական կողմին կոչ ենք անում հետաքննել Խոզնավարի բնակելի տան գնդակոծման փաստը և հանդես գալ հրապարակային պարզաբանումներով։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն առաջարկել է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծել, ինչին մինչև օրս Ադրբեջանը չի արձագանքել»,- նշված է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ;
Ընդգծենք, որ վերջին օրերի ընթացքում ադրբեջանական ԶՈՒ-ն պարբերաբար թիրախավորում է հայկական կողմի բնակելի ենթակառուցվածքները։

Подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении села Хознавар Сюникской области Армении
Подразделения ВС Азербайджана 23 апреля в районе 22:20 открыли огонь в направлении села Хознавар Сюникской области, в результате чего был поврежден жилой дом.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, пострадавших нет.
«Призываем азербайджанскую сторону расследовать факт обстрела жилого дома в Хознаваре и выступить с публичными разъяснениями.
Напомним, что аппарат премьер-министра Республики Армения предложил создать совместный механизм Армения-Азербайджан для расследования случаев нарушения режима прекращения огня и/или информации об этом. Однако Азербайджан до сих пор не отреагировал на данное предложение», - говорится в заявлении МО Армении.