ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը և Բուրկինա Ֆասոյի նորանշանակ դեսպանն անդրադարձել են տարբեր ոլորտներում համագործակցության խորացման հեռանկարներին
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բուրկինա Ֆասոյի նորանշանակ դեսպան Արիստիդ Տապսոբային (նստավայրը՝ Մոսկվա)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, շնորհավորելով դեսպանին նշանակման առթիվ՝ նախարարի տեղակալը հույս է հայտնել, որ դեսպան Տապսոբան կգործադրի բոլոր ջանքերը Հայաստանի և Բուրկինա Ֆասոյի միջև հարաբերությունների ամրապնդման և երկկողմ օրակարգի ընդլայնման ուղղությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, կրթության, առողջապահության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ոլորտներում համագործակցության խորացման հեռանկարներին:

Новоназначенный посол Буркина-Фасо вручил копию верительных грамот заместителю министра иностранных дел Армении
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Ваан Костанян 21 апреля принял новоназначенного посла Буркина-Фасо в Республике Армения Аристида Тапсобу (резиденция в Москве) по случаю вручения копий верительных грамот .
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, поздравив посла с назначением, заместитель министра выразил надежду, что посол Тапсоба приложит все усилия для укрепления двусторонних отношений между Арменией и Буркина-Фасо и расширения двусторонней повестки.
Собеседники затронули перспективы углубления сотрудничества в сферах информационных технологий, образования, здравоохранения, а также в представляющих взаимный интерес других областях.